Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Переповнені лікарні, брак медикаментів і замовчування: Меджліс звернувся до міжнародної спільноти щодо епідеміологічної ситуації у Криму

27 / 10 / 2020

Відповідну заяву опублікував у Facebook голова Меджлісу Рефат Чубаров.

«Кількість щоденних випадків захворюваності на COVID-19 на території тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим та міста Севастополя давно вже перевищила рівень, який може бути забезпечений можливостями існуючих медичних установ і наявного персоналу лікарів, внаслідок чого багатьом пацієнтам, хворим на коронавірус у його важкій формі, відмовляють в госпіталізації, прирікаючи людину на вірну смерть», — йдеться у заяві.

Також Меджліс звертає увагу світової спільноти на те, що російська окупаційна влада Криму приховує від громадськості і міжнародних організацій об’єктивну картину захворюваності та смертності внаслідок COVID-19. 

«Медичному персоналу лікарень суворо наказано вказувати в документах померлих причиною смерті одну з супутніх хвороб пацієнта без вказівки на COVID-19. Засекречена інформація про епідеміологічну ситуацію в місцях позбавлення волі і про стан здоров’я незаконно утримуваних в них кримських політв’язнів», — повідомляє Меджліс.

Також у заяві сказано, що в Криму відзначається постійний брак найбільш затребуваних лікарями і їх пацієнтами ліків, необхідних для лікування від COVID-19.

Меджліс закликає Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ в Україні і Моніторингову місію ООН з прав людини в Україні відвідати окупований Крим для вивчення ситуації щодо охорони здоров’я та надання медичної допомоги у випадку захворювання.

«Президія Меджлісу кримськотатарського народу закликає Всесвітню організацію охорони здоров’я (ВООЗ) та Міжнародний рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця у взаємодії з Урядом України вжити невідкладних заходів щодо надання жителям тимчасово окупованого РФ Криму якісного медичного обслуговування в умовах пандемії COVID-19», — йдеться у заяві Меджлісу.

За даними, які публікує окупаційна влада Криму, кількість хворих на COVID-19 на півострові перевищує 10 тисяч осіб, а кількість померлих — майже 200. Водночас українська влада та правозахисники стверджують, що Росія замовчує реальний стан справ з інфікованими COVID-19 в окупованому Криму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини