Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Пенсійний фонд обрізав переселенцю пенсію через виплати в окупованому Донецьку

27 / 05 / 2016

Виплата пенсії призупинена нібито у зв’язку з «поновленням пенсії у Київському районі м. Донецька “Донецької Народної республіки”». На підтвердження даного факту управління Пенсійного фонду надало копію відповіді на запит від управління Пенсійного фонду так званої Донецької Народної Республіки.

Такі дії представників Пенсійного фонду України грубо порушують чинне законодавство України через перелічені нижче факти:

1. Усі органи, організації, установи державної форми власності, в тому числі, органи Пенсійного фонду України, були евакуйовані з території проведення АТО ще наприкінці 2014 року згідно з Постановою Кабінету міністрів України № 595 від 07.11.2014 на підконтрольну Українській державі територію і продовжили свою роботу за місцем евакуації. «ДНР» та «ЛНР» є терористичними організаціями і не визнаються Україною як державні утворення. Відповідно, органи державної влади України, включно із Пенсійним фондом України, не мають права здійснювати листування, робити запити та будь-яким іншим способом взаємодіяти із представниками самопроголошених «республік». Тим більше Пенсійний фонд України не має правової підстави для використання наданої представниками так званих «ДНР» та «ЛНР» інформації з метою застосування санкцій стосовно отримувачів пенсійних виплат.

2. Інформація про отримання грошових коштів на території проведення АТО особами, котрі проживають на непідконтрольній Україні території Донецької, Луганської областей, не може бути підставою для припинення виплати пенсії, соціальних виплат, позбавлення пільг тощо. Пенсійні виплати та соціальне забезпечення в цілому є конституційним правом громадян та обов’язком держави Україна, а тому не може бути відібране без наявності підстав, визначених українським законодавством.

Пенсійний фонд України з початку 2016 року провадить дискримінаційну діяльність щодо обмеження доступу переселенців та жителів непідконтрольних Україні територій Донецької, Луганської областей до пенсійних виплат, що жодним чином не вписується у межі законодавчого регулювання, а в деяких випадках грубо суперечить йому. Ця ситуація є яскравим прикладом такої політики органу виконавчої влади, внаслідок якої наші співгромадяни потрапляють у критичну життєву ситуацію.

Громадська організація «КримSOS» категорично засуджує обмеження доступу переселенців та жителів непідконтрольних Україні територій Донецької, Луганської областей до гарантованих законодавством України пенсійних виплат, зокрема внаслідок використанням інформації, отриманої від представників терористичних організацій.

Якщо Вам щось відомо про подібні випадки, просимо повідомляти на гарячу лінію «КримSOS» за телефонами (063) 073-16-19, (096) 684-88-47, (095) 031-53-97 або електронною поштою help@krymsos.com.

 
 
 

 

Вибір редакції

Ще Новини