Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Паростки спротиву»: команда КримSOS провела акцію біля російського посольства на підтримку жертв насильницьких зникнень 

24 / 02 / 2021

«Нещодавно Європейський суд з прав людини визнав в одній зі скарг України проти Росії, що РФ буде нести відповідальність за всі порушення прав людини, починаючи з 27 лютого 2014 року. Не з 18 березня після так званого “референдуму”, як каже російська пропаганда. Чому це важливо? Тому що саме за цей проміжок часу відбулась половина випадків насильницьких зникнень з загальних 44-х. Це, зокрема, означає, що РФ буде нести відповідальність за насильницьке зникнення Решата Аметова, однієї із перших жертв окупації Криму», — сказав під час акції аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

Євгеній Ярошенко

Також, він додав, що Росія буде нести відповідальність за зникнення Валерія Ващука, Івана Бондарця, Василя Черниша, які були активістами Євромайдану, Автомайдану, що намагалися організувати проукраїнські сили напередодні «референдуму».

Біля стін посольства країни-агресора ми провели короткий перформанс, під час якого ми поставили на землю горщик з квіткою та плакатом, яку розтоптав «чобіт окупанта».

 

Ця квітка символізує кримськотатарського активіста Решата Аметова, який 3 березня 2014 року вийшов на одиночний пікет в Сімферополі протестуючи проти окупації Криму. За це його викрали і після жорстоких тортур вбили.

 

Але розтоптавши спротив Решата Аметова, окупанти не змогли придушити опір інших незгнодних з окупацією кримчан. На місці розтоптаної квітки з’явилися 15 нових, які символізують кримських активістів, які через свою незгоду з окупацією Криму були викрадені і про чию долю нам досі нічого невідомо. 

 

Це Тимур Шаймарданов, Сейран Зінедінов, Іслям Джеппаров, Джевдет Іслямов, Ескендер Апселямов, Мухтар Арісланов, Руслан Ганієв, Арлен Терехов, Ервін Ібрагімов, Ескендер Ібраїмов, Валерій Ващук, Іван Бондарець, Василь Черниш, Федір Костенко та Арсен Алієв.

Мета нашої акції — нагадати українському суспільству про цих людей та їхню боротьбу.

«Кожен раз РФ сподівається, що вона розтопче будь-який рух спротиву. Але кожен раз за кожною померлою, зниклою чи ув’язненою людиною, з’являються нові активісти, які не звертають увагу на небезпезпеку своєму життю та свободі. Через наш невеличкий перформанс ми хочемо показати цю ситуацію, коли навіть в найтемніші часи, з’являються люди, які підтримують справу спротиву» — сказав координатор КримSOS Денис Савченко.

Денис Савченко

Всього, за даними КримSOS, за весь час російської окупації жертвами насильницьких зникнень в окупованому Криму стали 44 людини, 23 з них були викрадені, але пізніше знайдені живими. Шестеро — були знайдені мертвими.

Нагадаємо, що 1 грудня 2020 року команда КримSOS презентувала звіт «Насильницькі зникнення в Криму за період окупації Російською Федерацією в 2014-2020 роках»

Також нагадуємо, що 25 лютого об 11.30 в Національній бібліотеці України ім. Ярослава Мудрого (Київ, вул. Грушевського 1) команда КримSOS відкриє виставку «15 викрадених життів», присвячену зниклим безвісти в Криму. Відвідавши виставку ви зможете детальніше ознайомитися з історіями цих хлопців. Ми приурочили виставку до Дня кримського спротиву окупації, який Україна відзначає 26 лютого.

Вибір редакції

Ще Новини