Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Парламентська асамблея ОБСЄ: рішення про заборону Меджлісу має бути скасоване

27 / 04 / 2016

Парламентська асамблея ОБСЄ закликала окупаційну владу Російської Федерації у Криму скасувати рішення про заборону Меджлісу кримськотатарського народу. Про це йдеться у повідомленні на сайті Парламентської асамблеї ОБСЄ.

Як заявила голова Комітету з демократії, прав людини і гуманітарних питань Парламентської асамблеї ОБСЄ, депутат з Португалії Ізабель Сантос, рішення “Верховного суду” в окупованому Росією Криму заборонити Меджліс вказує на новий рівень клеймування кримськотатарської спільноти та повинно бути скасовано.

“З часу анексії Криму у 2014 році де-факто влада на півострові здійснювала систематичну кампанію з дискримінації кримських татар, використовуючи звинувачення в “екстремізмі”, щоб виправдати ці репресії”, — йдеться у заяві Сантос.

При цьому голова Комітету з демократії, прав людини і гуманітарних питань ПА ОБСЄ зазначила, що нічого екстремістського немає у тому, що етнічна меншість відстоює свої цивільні, політичні та лінгвістичні права, чим Меджліс якраз і займався з 1991 року.

“Меджліс керується принципами ненасильства, і його заборона незаконним судом є ще одним порушенням фундаментальних свобод на кримському півострові”, — наголосила Сантос.

Вона додала, що глибоко стурбована, що окупаційна влада Криму здійснила крок у напрямку криміналізації кримських татар як етнічної групи, і у цьому зв’язку голова Комітету з демократії, прав людини і гуманітарних питань наполегливо закликала це рішення скасувати.

Нагадаємо, 26 квітня підконтрольний РФ Верховний суд Криму визнав об’єднання “Меджліс кримськотатарського народу” екстремістською організацією і заборонив його діяльність на території РФ.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини