Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Парламент закликав світову спільноту допомогти звільнити журналістів Семену та Сущенка

5 / 10 / 2016

Верховна Рада ухвалила заяву про незаконне утримання російською владою українських журналістів Романа Сущенка та Миколи Семени. За відповідну постанову №5220 проголосували 245 депутатів.

Звернення депутатів адресоване Європейському парламенту, парламентам держав-членів Європейського Союзу, США, Канади і Японії, чинному голові ОБСЄ й міністру закордонних справ ФРН Франку-Вальтеру Штайнмайєру, представнику Організації з безпеки та співробітництва в Європі з питань свободи засобів масової інформації Дуні Міятович.

«Звертаємося до Вас із наполегливим закликом консолідувати зусилля щодо звільнення українських журналістів, засудити дії Російської Федерації, які грубо порушують права людини, сприяти негайному допуску консульських посадових осіб України та адвоката до утримуваного Романа Сущенка», – йдеться у заяві.

Нагадаємо, 30 вересня у Москві ФСБ затримала спеціального кореспондента видання «Укрінформу» у Франції Романа Сущенка. Російська влада звинуватила його у шпигунстві. 1 жовтня суд арештував українського журналіста на 2 місяці, про що стало відомо згодом.

Микола Семена у вересні 2015 року написав статтю «Блокада – необхідний перший крок до звільнення Криму», яку розмістив сайт «Крим. Реалії». Згодом проти нього порушили кримінальну справу за статтею «сепаратизм».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини