Херсон: +3 8(095) 277-53-55

Консультація по Skype виключно
для тих, хто знаходиться у Криму.
Акаунт для звернень: krymsos_legal

Консультація психолога

+3 8(050) 867-84-28

(Viber, Telegram, Whatsapp)

Парламент підтримав ідею створення Кримськотатарської автономії

23 / 09 / 2016

Депутати Верховної Ради проголосували за рекомендації, отримані в результаті проведення парламентських слухань «Стратегія реінтеграції в Україну тимчасово окупованої території АР Крим та Севастополя», повідомляє QHA.

Згідно з рекомендаціями, президенту було рекомендовано підготувати зміни до Конституції України, а також передати для вирішення парламенту визнання кримських татар, караїмів, кримчаків корінними народами Криму.

Також було запропоновано оптимізувати адміністративно-територіальний устрій Криму. Депутати запропонували позбавити місто Севастополь спеціального статусу, яким він володіє по сьогоднішній день, і змінити Автономну Республіку Крим на Кримськотатарську автономну республіку.

Крім того, учасники парламентських слухань запропонували прийняти закон про державну стратегію деокупації і реінтеграції Криму, про колабораціонізм і люстрацію на території півострова, а також про забезпечення прав власності на тимчасово окупованій території.

Також рекомендується сприяння Міністерству з питань тимчасово окупованих територій і ВПЛ в недопущенні того, щоб особи, яких визнали колабораціоністами, змогли обіймати будь-які державні посади після деокупації Криму.

Кабміну також рекомендовано створення спільно з міжнародними партнерами правозахисних та благодійних організацій для захисту прав українських громадян на тимчасово окупованій території.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини