Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Панова і Захтея перевели з Лефортово в Крим

15 / 02 / 2017

Фігурантів «справи українських диверсантів» Євгена Панова і Андрія Захтея перевели з СІЗО Лефортово в Крим. Про це повідомив адвокат Ілля Новіков.

Адвокат припускає, що переведення Панова і Захтея може бути пов’язане з тим, що слідство у їхній справі закінчується.

«Їх [Панова і Захтея] немає в Лефортово. Незасуджених ФСБ найчастіше перевозить літаком. Можливо, вони вже в Криму. Переведення означає, що слідство у їхній справі закінчується. У нас не було офіційного повідомлення про те, що воно закінчилося, але мабуть це близько», – розповів Новіков в коментарі QirimInfo.

За його словами, найімовірніше судити фігурантів «справи диверсантів» також будуть в Криму

«Раз перевели до Криму, схоже на те, що і судити їх будуть в Криму. Якщо не в Криму – то в Ростові. Я думаю, що навесні, можливо, почнеться суд. Поки не зрозуміло, яким буде остаточне обвинувачення. Вони – у ФСБшних справах – часто всю дорогу розслідують під одним звинуваченням, а в останній момент змінюють на інше», – додав адвокат.

Адвокат Дмитро Дінзе в коментарі Крим.Реаліі припустив, що таким чином слідство хоче ускладнити процес захисту у справі.

«Досить сильна група адвокатів зараз сформувалася у цій справі тут, в Москві: я, Ольга Дінзе, Шарапов, Новіков. І вони [російські силовики] вирішили переграти карти: назад відправляють в СІЗО Сімферополя, щоб захисники їздили в Крим, витрачали гроші, а це досить затратно. Намір відсікти ті часті побачення, які відбувалися в Москві», – пояснив він.

Ілля Новіков також погодився, що переведення Панова і Захтея ускладнить їх захист.

«Це, природно, ускладнить роботу адвокатів. По-перше, всі адвокати живуть в Москві. По-друге, до Криму немає доступу українським дипломатам. Частина журналістів туди теж не поїде. Перша частина розслідування була в Криму. До того, як справа перейняло центральне управління ФСБ. Суд повинен бути прив’язаний до місця скоєння злочину або хоча б розслідування, так що формальних підстав у них вистачає і так», – сказав він.

Андрій Захтей і Євген Панов були затримані в Криму російськими силовиками на початку серпня 2016 року. Російські спецслужби заявляють, що вони належать до «групи диверсантів», яка нібито планувала здійснити теракти на об’єктах туристичної та соціальної інфраструктури півострова. Разом з ними були затримані ще як мінімум вісім осіб. Під час допитів співробітники ФСБ застосовували до них тортури.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини