Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Озброєні люди, що говорять по-сербськи, стрілянина в повітря і бронетехніка: що розповів свідок обвинувачення на засіданні суду по «справі Джемілєва»

31 / 07 / 2020

Про це в коментарі QirimInfo сказав адвокат Джемілєва Микола Полозов.

За його словами, свідок у ході засідання розповів, що напередодні по телеканалу ATR він дізнався про те, що Мустафа Джемілєв збирається їхати до себе додому в Крим. І, оскільки свідок побоювався провокацій проти Джемілєва, він прийняв рішення зустріти його недалеко від Армянська біля посту ДАІ. На місці він виявив, що там знаходяться невідомі озброєні люди в камуфляжному одязі без розпізнавальних знаків, причому частина з них говорили на іноземних мовах, в тому числі по-сербськи. Озброєні люди також мали бронетехніку. При цьому, люди, які пішли зустрічати Мустафу Джемілєва не вели себе агресивно, були беззбройні, ці озброєні люди стали стріляти в повітря.

«Також свідок сказав, що на тій місцевості не було ніяких знаків, які якимось чином попереджали би про наявність держкордону РФ. Мало того, він незадовго до цього їздив в Херсонську область і повертався до Криму і єдині знаки, які він бачив — це дорожні знаки українською мовою. Тобто, ніяких ознак про наявність держкордону не було. Він сказав, що не бачив нікого в формі російських прикордонників або поліції», — розповів Микола Полозов.

Суд оголосив перерву до 10 вересня.

Друге засідання у «справі Джемілєва» проходило в підконтрольному РФ Верховному суді Криму. Там розглядалася апеляційна скарга захисту на постанову Армянського міського суду від 9 липня про те, аби залишити запобіжний захід Мустафі Джемілєву у вигляді взяття під варту без зміни.

«Це рішення було винесено з грубим порушенням кримінального процесу: суд не ставив це питання на обговорення сторін і прийняв рішення одноосібно, хоча закон це забороняє. По суті, сторона захисту дізналася про це рішення тільки в момент його оголошення. Ці аргументи мною були озвучені в Верховному суді Криму, але Верховний суд відмовив у задоволенні скарги», — сказав адвокат.

Нагадаємо, навесні 2020 року окупаційна влада Криму відкрила кримінальну справу проти лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва за ч. 3 ст. 322 («Незаконний перетин Державного кордону Російської Федерації»), ст. 224 («Недбале зберігання вогнепальної зброї») і ч. 1 ст. 222 КК РФ («Незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів»).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини