Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Основний міф про півостров: «Крим — споконвічно російська земля» — історик

11 / 02 / 2016

Основний міф про Крим той, що він вважається історично російською територією. Про це заявив сьогодні співробітник Українського інституту національної пам’яті Сергій Громенко на презентації інформаційної карти «Антологія сучасної кримської міфології: російські і українські міфи про Крим, кримчан, кримських татар і анексії».

«Цей міф є найпершим і найбільш ґрунтовним. В той чи інший спосіб, через цей міф можуть бути виведені всі інші. Якщо «Крим споконвічно російська земля», то очевидно, що її населяють росіяни, а півострів має право бути російської автономією», – сказав Громенко.

На думку Громенко, півострів не має спільного історичного зв’язку з Росією.

«Насправді росіяни в Криму становили маргінальну меншість. За ревізією 1793 року на півострові кількість таких становила трохи більше 6 тис. людей. А їх збільшення — це не питання природного приросту населення, а поняття механічного тиску царської влади на кримських татар», – зауважив він.

Громенко вважає, що переломний момент серед співвідношення російського і місцевого населення на півострові стався в 60-х роках 19 ст., коли механічним шляхом переселяли селян з центральної Росії: «Тоді росіян стало порівну, якщо більшість». Кількість росіян в Криму, вважає експерт, стало переважати лише на початку 20 ст.

«Розмови про російський Крим – є абсолютним міфом, який дуже поширений, добре підтриманий і на жаль, використовується псевдоісториками», – підсумував Громенко.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини