Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Осман Сейтумеров

29 / 01 / 2021

У 2009 році закінчив школу і вступив до Кримський інженерно-педагогічного університету на факультет «Експлуатації і ремонту міського транспорту». В тому ж році Осман влаштувався в етно-кафе «Салачик» офіціантом. У зв’язку з закриттям кафе (за рішенням де-факто суду, після арешту власника кафе, Марлена (Сулеймана) Асанова, в 2017 році), працював водієм таксі і ремонтував машини. 

Після того як в окупованому Криму почалися системні переслідування кримських татар,  Осман став підтримувати сім’ї політв’язнів, робив передачі, відвідував судові засідання в рамках політично мотивованих кримінальних справ. 

11 березня 2020 року співробітники ФСБ провели масові обшуки в Бахчисараї і Бахчисарайському районі. В родині Сейтумерових обшуки проходили у братів Сейтумера та Османа Сейтумерових, а також у їхнього дядька Рустема Сейтмеметова. Всі вони були затримані, а 12 березня підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою у зв’язку з підозрою в участі в забороненій в Російській Федерації  політичній організації Хізб ут-Тахрір  (ч. 2 ст. 205.5 КК РФ «Участь в діяльності терористичної організації»). Активістам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 20 років. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Хроніки