Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

ООН прийняла резолюцію про права людини в Криму

16 / 11 / 2016

Третій комітет Генасамблеї ООН схвалила українську резолюцію “Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь (Україна)”, повідомляє заступник міністра інформаційної політики Еміне Джеппар.

У документі засуджуються “обмеження прав людини, дискримінаційні заходи і практику щодо жителів тимчасово окупованого Криму, в тому числі кримських татар, а також українців і осіб, що належать до інших етнічних і релігійних груп, з боку російської окупаційної влади”.

Вперше в документах ООН Росія називається державою-окупантом, а АР Крим і Севастополь тимчасово окупованою територією.

Резолюція підтверджує територіальну цілісність України, невизнання анексії Криму закликає Росію надати безперешкодний доступ для моніторингу і містить звернення до Управління Верховного комісара ООН з прав людини підготувати окремий тематичний звіт про ситуацію в Криму. Документ ГА ООН також засуджує примусове залучення жителів окупованого Криму до служби в російських ЗС, всупереч Женевській конвенції.

Делегація Білорусі намагалася домогтися зняття проекту резолюції по Криму, заявивши про політизацію питання прав людини, але ця пропозиція більшість делегацій не підтримали. Проти самої резолюції проголосували 23 країни, включаючи Росію, Білорусь, Китай, Індію.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини