Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

ООН прийняла резолюцію про права людини в Криму

20 / 12 / 2016

Генасамблея ООН 19 грудня прийняла резолюцію “Положення з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь (Україна)”, підготовлену Україною. Про це повідомило постійне представництво України в ООН в своєму Twitter.

Вперше в документах ООН Росія називається державою-окупантом, а АР Крим і Севастополь тимчасово окупованою територією. У резолюції засуджуються “обмеження прав людини, дискримінаційні заходи і практику щодо жителів тимчасово окупованого Криму, в тому числі кримських татар, а також українців і осіб, що належать до інших етнічних і релігійних груп, з боку російської окупаційної влади”.

За проголосували 70 країн, проти – 26, утрималися – 77.

Резолюція підтверджує територіальну цілісність України, невизнання анексії Криму закликає Росію надати безперешкодний доступ для моніторингу і містить звернення до Управління Верховного комісара ООН з прав людини підготувати окремий тематичний звіт про ситуацію в Криму. Документ ГА ООН також засуджує примусове залучення жителів окупованого Криму до служби в російських ЗС, всупереч Женевській конвенції.

Нагадаємо, 15 листопада український проект резолюції “Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь (Україна)” в ООН підтримали 73 країни.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини