Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

ООН хоче щоб Україна розслідувала блокаду Криму

3 / 03 / 2016

Управління верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) опублікувало доповідь про становище в галузі прав і свобод в Україні. У документі міститься вимога до влади України розслідувати заяви про порушення прав людини, які були здійснені під час блокади Криму, пише «Комерсант».

Уряду рекомендовано «розслідувати заяви про порушення прав людини під час «громадянської блокади »і заарештувати злочинців». Крім цього, УВКПЛ закликає владу України «забезпечити громадську безпеку і верховенство права в південних районах Херсонської області».

Нагадаємо, в січні цього року Служба безпеки Украни викликала на допит бійців «Правого сектора», які брали участь в блокаді Криму. Співробітники СБУ зокрема цікавилися інцидентом з виведенням з ладу ліній електропередач, які поставляли енергію на окупований півострів.

Тоді ж «Держрада» Криму висловила намір попросити Раду Безпеки ООН провести розслідування енергетичної блокади на ознаки геноциду. Депутати назвали підрив чотирьох опор ліній електропередач «наочним прикладом грубого порушення прав людини, злочинів на грунті ненависті, геноциду».

Пізніше директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров висловив думку, що заява «Держради» Криму є юридично необґрунтованою. «Ця заява носить чисто політичний характер, і мабуть, отримає політичну оцінку, а правової оцінки вона не витримує», – сказав тоді правозахисник.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини