Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Омбудсмену» Криму показали несправжні умови тримання Умерова

1 / 09 / 2016

Так званий «омбудсмен» Криму Людмила Лубіна відвідала Ільмі Умерова, якого насильно утримують у психіатричній клініці в Сімферополі. Але у повному обсязі умови його утримання їй не показали. Про це повідомляє «Центр інформації про права людини» з посиланням на Facebook дочки Умерова Айше.

Лубіна відвідала Умерова у відповідь на звернення українського омбудсмена Валерії Лутковської з проханням організувати перевірку умов перебування та стану його здоров’я. Вона перебувала на території лікарні в супроводі заступника головлікаря Світлани Димшиц.

За словами Айше Умерової, лікарі запевняли Лубіну, що непритомності у Умерова не було, а аналізи нібито в нормі.

“Тобто, вони самі себе видають, що пишуть там липові результати. Про це ми неодноразово вже говорили. Ну, звісно, іншого ми від них і не очікували”, – написала Умерова.

Також заступник головлікаря запевняла омбудсмена у тому, що він утримується в палаті один, а про те, що до нього підселили вже трьох, нібито вперше чує.

Лікарі впевнені, що постанова суду про призначення психіатричної експертизи Умерову набула чинності, але, як пише дочка заступника голови Меджлісу, на це рішення була подана апеляція, яка досі не розглянута і, відповідно, його утримання в психіатричній лікарні є незаконним.

У відповідь на це Лубіна запропонувала поспілкуватися з адвокатами, “проконсультувати” їх за нормами КПК.

“Лубіна не бачила у відділенні нічого, крім двору, не провели їй і екскурсію по палатах і туалетах відділення. Але на підставі того, що розповіли їй лікарі, звіт начальству напишуть прекрасний, без сумнівів”, – підкреслила Умерова.

Раніше родичі Умерова заявляли, що створені в психіатричній лікарні умови – відсутність регулярного харчування, незадовільний санітарний стан, відсутність кваліфікованої медичної допомоги – становлять пряму загрозу життю Ільмі Умерова, і є тортурами і нелюдським ставленням.

Ільмі Умерова помістили у дев’яте відділення стаціонарної судово-психіатричної експертизи для осіб, які не перебувають під вартою. Там його планують утримувати до 7 вересня.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини