Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Окупанти зупинили кримськотатарських активістів на Керченському мосту

26 / 12 / 2019

Про це повідомляє ГО «Кримська солідарність».

«О 22:05 при в’їзді в Крим на Керченському мосту приватний автобус з дев’ятьма кримськими татарами був зупинений співробітниками поліції. Вони перевірили документи у всіх, хто знаходиться в автобусі. П’ятьом після цієї процедури паспорти не повернули. Їх змусили пройти опитування. Їм ставили питання про те, чи мають вони відношення до терористичної діяльності і який іслам вони сповідують. Питання були оформлені у вигляді анкети на опитувальному аркуші, який затриманим був вручений для заповнення. Пославшись на  ст. 51 Конституції РФ, вони відмовилися від надання будь-яких відповідей», – розповіли активісти.

Окупанти опитали Селяметова Сабрі, Хощу Османа, Куламетова Зекія, Куркчі Рустема, Мустафаєва Сейдамета. Як пізніше стало відомо, після опитування силовики перевірили всіх пасажирів через металошукач, обшукали транспортний засіб, після чого відпустили.

Раніше, 24 грудня Верховний суд РФ змінив вирок фігурантам першої сімферопольської групи «справи Хізб ут-Тахрір» і скоротив термін ув’язнення на 6 місяців.

У залі суду і на вулиці підтримати кримських татар зібралося близько 70 чоловік. Самі політв’язні брали участь в розгляді апеляції по відеозв’язку: з СІЗО Таганрога і СІЗО-5 Ростова-на-Дону.

Також під час суду стало відомо, що Теймура та Узеіра Абдуллаєва етапували в СІЗО м. Таганрог Російської Федерації, де насильно змусили зголити бороди.

23 грудня стало відомо, що десятьох незаконно засуджених кримських татар етапують з ростовського СІЗО-1 в невідомому напрямку, серед них: Вадим Сірук, Інвер Бекіров, Арсен Джеппаров, Теймур і Узеір Абдуллаєви, Емір-Усеін Куку, Муслім Алієв, Рефат Алімов, Енвер Сейтосманов, Наріман Мемедемінов.

У жовтні 2016 року окупанти провели серію обшуків в кількох районах Криму в будинках кримських татар. Після обшуків були затримані Рустем Ісмаїлов, Еміль Джемаденов, Айдер Саледінов, Узеір Абдуллаєв і Теймур Абдуллаєв. Їх звинуватили в зв’язках з організацією «Хізб ут-Тахрір» (заборонена в РФ).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини