Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Окупація в цифрах: МЗС України опублікувало інфографіку про наслідки захоплення українських територій Росією

23 / 02 / 2021

У своїй інфографіці відомство вказало на негативні наслідки, які принесла ця окупація Криму та непідконтрольній Україні частині Донбасу. Серед них: нарощування військової присутності РФ, незаконний призов на військову службу громадян України, репресії проти цивільного населення та організацій, а також екологічні, демографічні та дипломатичні зміни. 

Так, за інформацією МЗС України, за час окупації Росія незаконно переселила в Крим понад 500 тис. своїх громадян і продовжує примусову паспортизацію кримчан. 

За 7 років РФ розорила 153 га заповідних земель і знизила статус 40 природоохоронних об’єктів. 

Також, за інформацією МЗС України, Росія розмістила в Криму 32,5 тис. військовослужбовців, 195 танків, 410 бронемашин, 283 артсистем, 100 бойових літаків, 50 вертольотів, 68 кораблів і катерів. За 7 років окупації Росія провела в Криму 11 незаконних призовних кампаній, змусила служити в своїй армії близько 28 тис. кримчан. З 2014 року влада РФ відкрила 163 кримінальні справи проти тих, хто «ухилявся від призову» в російській армії.

Як ми повідомляли раніше, призов кримчан в російську армію є грубим порушенням цілої низки міжнародно-правових норм:

  • ст. 51 IV Женевської конвенції, яка забороняє примушувати до служби в збройних силах країни-окупанта осіб, що проживають на окупованій території,
  • ст. 49 IV Женевської конвенції, яка забороняє переміщення населення з окупованої території,
  • ст. 64 IV Женевської конвенції, яка забороняє поширення кримінального законодавства держави-окупанта на окуповану територію.

Прокуратура Автономної Республіки Крим просить жителів окупованого півострова звертатися за телефоном або поштою у разі примусу до служби в армії РФ.

Нагадаємо, 26 лютого в Україні відзначають День спротиву Криму російській окупації. У цей день в 2014 році перед будівлею Верховної Ради АР Крим пройшов мітинг на підтримку територіальної цілісності України.

24 лютого КримSOS проведе біля посольства РФ у Києві акцію «Паростки спротиву», яка буде присвячена тим кримчанам, які чинили опір російській окупації і постраждали за це.

 

#StopRussianAggression

Вибір редакції

Ще Новини