Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Окупаційна влада РФ порушила справу проти матері політв'язня Сервера Мустафаєва за одиночний пікет

23 / 09 / 2020

Про це QirimInfo повідомила адвокат Ліля Гемеджі.

Як ми писали раніше, 15 вересня, за день до винесення вироку у справі другої Бахчисарайської групи, Венера Мустафаєва вийшла на одиночний пікет в Бахчисараї. В руках у неї був плакат з написом «Розмови в мечеті — не злочин! Поверніть мені сина».

Як сказала Ліля Гемеджі, 22 вересня Венеру Мустафаєву викликали в підконтрольне Росії Бахчисарайське відділення МВС. Там відносно неї було складено протоколи про адміністративні правопорушення за статтею 20.6.1 КпАП РФ (Невиконання правил поведінки при введенні режиму підвищеної готовності на території, на якій існує загроза виникнення надзвичайної ситуації) і за статтею 20.2.2 КпАП РФ (Організація або проведення публічного заходу без подачі в установленому порядку повідомлення про проведення публічного заходу). По першій статті їй загрожує накладення адміністративного штрафу в розмірі від 1 тисячі до 30 тисяч рублів або попередження. Друга стаття тягне за собою накладення адміністративного штрафу в розмірі від 20 тисяч до 30 тисяч рублів, або обов’язкові роботи на строк до 50 годин, або адміністративний арешт на строк до 10 діб.

«Ми написали клопотання про те, що необхідно припинити адміністративну справу за цими двома статтями у зв’язку з відсутністю складу правопорушення. Наші аргументи стосувалися того, що одиночний пікет не потребує яких-небудь узгоджень. Щодо другої статті ми теж клопотали про закриття справи в зв’язку з тим, що одиночний пікет не несе ніякої епідеміологічної небезпеки, оскыльки це не масовий захід», — сказала Ліля Гемеджі.

Варто відзначити, що за законами РФ одиночний пікет — єдина форма протесту, яка не потребує узгодження з владою. Через пандемію російські правоохоронні органи стали штрафувати одиночних пікетників, мотивуючи це порушеннями режиму надзвичайної ситуації.

Також, за словами Лілі Гемеджі, як доказ «правопорушення» поліція використовувала новину про пікет Венери Мустафаєвої, яка була опублікована на сайті «Крим.Реалії». Поліція також доклала скріншоти статті до матеріалів справи.

Нагадаємо, 16 вересня Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону засудив Сервера Мустафаєва до 14 років колонії суворого режиму за звинуваченням в причетності до діяльності терористичної організації. Ще шестеро фігурантів цієї справи отримали терміни від 13 до 19 років. Українські і російські правозахисники вважають цю кримінальну справу політично мотивованою.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини