Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Окупаційна влада навмисно не проводить жодних слідчих заходів щодо політв'язня Ісмета Ібрагімова, — адвокат

23 / 07 / 2020

«Ніяких слідчих заходів не проводиться. Він знаходиться в ізоляторі №1 в Сімферополі. Ніяких відомостей про подальші слідчі дії у мене немає», — сказав адвокат.

На думку Айдера Азаматова, слідство спеціально створює процесуальну тяганину щодо Ісмета Ібрагімова, аби у подальшому мати можливість продовжити «вести слідство».

«Згідно із законом є термін проведення слідчих дій — два місяці з моменту порушення кримінальної справи. Якщо слідство не встигає в рамках цього терміну, то слідчий звертається до керівника слідчого органу, який продовжує терміни проведення слідства. З моменту його затримання вже йде третій тиждень, за цей час вони нічого нового не зробили, окрім експертиз. Слідчі органи часто зловживають цим. У суді вони розповідають казки про те, що вони не встигають провести слідчі заходи. Але на практиці це не так. Вони можуть за один день провести те, що вони по ідеї роблять за тиждень-два», — сказав адвокат.

Нагадаємо, вранці 7 липня в різних районах Криму відбулися обшуки, після яких були затримані Олександр Сізіков, Сейран Хайретдінов, Еміль Зіядінов, Ісмет Ібрагімов, Алім Суф’янов, Вадим Бектеміров і Зекір’я Муратов. Окупанти шукали «заборонену» літературу. Обшуки проходили зі значними порушеннями. 

8 липня підконтрольний РФ Київський районний суд Сімферополя обрав запобіжний захід для шістьох затриманих у вигляді утримання під вартою до 1 і 2 вересня 2020 року. Олександр Сізіков за медичними показаннями відправлений під домашній арешт.

Всіх затриманих обвинувачують у причетності до забороненої в Росії, але легальною в Україні організації «Хізб ут-Тахрір».

Детальніше про обшуки 7 липня читайте в нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини