Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Офіс «КримСОС» взяв участь в організації зустрічі посла Великобританії з активістами у Херсоні

9 / 11 / 2020

Під час зустрічі обговорювалися питання політичної, економічної, гуманітарної та епідеміологічної ситуації в регіоні. Мелінду Сіммонс цікавили також історії переселенців, їхні проблеми та потреби. Олексій Тільненко, координатор Херсонського офісу «КримСОС», розповів про вплив окупації Криму на життя людей.

«Наша організація є єдиною неурядовою організацією, яка з 2014 року має постійно діючий офіс у максимально наближеній до тимчасово окупованої Автономній Республіці Крим області. За шість років наша діяльність залишається актуальною. На початку ми вирішували гуманітарні проблеми тих, хто їхав з Криму і сходу України. Зараз — допомагаємо у вирішенні юридичних питань, боремося за права незаконно ув’язнених активістів і, спільно з партнерами, розробляємо і пропонуємо зміни у національне законодавство», — ділився Олексій з учасниками зустрічі.

Координатор Херсонського офісу мав можливість поставити пані послу декілька запитань, щодо планів про участь Сполученого Королівства у діяльності «Кримської платформи». І поцікавився, чи будуть посилюватися санкції щодо РФ, чи введуть окремі британські санкції?

«Великобританія послідовно підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, і чекає конкретного бачення і пропозиції української сторони щодо залучення та необхідних дій з боку Британії. На міжнародній арені Великобританія завжди підтримувала Україну в питаннях впровадження санкцій проти РФ за дії на території України. У разі погіршення ситуації з порушенням прав людини на окупованих територіях, посилення санкцій може додатково розглядатися», — відповіла посол.

Після спілкування з активістами і переселенцями, Мелінда Сіммонс зазначила, що їй «було боляче чути про те, що пережили кримські татари, яких змусили покинути свої будинки». Вона закликала Росію припинити репресії на окупованому півострові «і повернути Крим Україні».

«Серед таких порушень розлучення сімей, примус громадян України до отримання громадянства РФ або загроза депортації з рідної землі, а також порушення прав людини, такі як політично вмотивовані затримання та переслідування етнічних і релігійних груп, зокрема, кримських татар», — повідомило Посольство Великобританії в Україні в Twitter.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини