Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Одиночні пікети на підтримку Сервера Караметова. Що відомо на даний момент?

14 / 08 / 2017

Сьогодні вранці, 14 серпня, чотири активісти вийшли на одиночні пікети на підтримку 76-ти річного активіста Сервера Караметова. На даний момент відомо, що пікети проходили біля Верховного суду Криму, Київського районного суду, міськради Сімферополя, Радміну Криму, і управління МВС в Сімферополі. Всіх активістів затримали і доставили в найближчі відділення поліції. Разом з ними також були затримані активісти, які знімали пікети на відео.

Всіх активістів затримали і доставили в найближчі відділення поліції. Разом з ними також були затримано чотирьох активістів, які знімали пікети на відео або стояли неподалік.

За інформацією правозахисниці Лілі Гемеджі, яка також знаходиться в РВВС по протоколу доставлення, поки невідомо, що саме пред’являють активістам, які проводили пікет.

«Я знаходжу в центральному РВВС, тут двоє затриманих старих Усеінов вирішать і Сінавер Німетулаев. До одного з них направляється адвокат Джеміль Темишев. З другим перебуваю я – ми чекаємо, поки нас викличуть. Поки нічого не відомо, сказали, просто, що взяти пояснення чому проводив пікет. На місці проведення пікету вони [поліцейські] на камеру задавали питання на кшталт: з якою метою проводився пікет і що активіст хотів донести до людей. Активісти відмовлялися відповідати на питання і їхати в РВВС в добровільному порядку. Тому вони були доставлені у відділ згідно з протоколом», – розповіла Гемеджі.

У той же час, за інформацією, адвоката Едема Семедляєва на активіста Давлатова Ярікула, який проводив пікет, складають протокол за ч.1 ст. 20.2 КоАП РФ [Порушення <...> встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингу, демонстрації, ходи або пікетування]. Також адвокат додав, що частина активістів, які знімали пікет на відео, відпустили «через брак будь-яких доказів, що вони були причетні до проведення пікетів».

Також стало відомо, що активіста Османа Аблаєва, який також проводив пікет біля будівлі МВС, відпустили після допиту.

«[Поліцейські] сказали:« ходімо в машину, складемо протокол, а самі відвезли в київський райвідділ ». Пред’являли те, що пікет нібито не одиночний і відповідно неправомірний. Спробували складати протокол, але я відмовився, пославшись на статтю 51 конституції РФ. Запропонували пройти «опитування», я сказав говорити і писати нічого не буду. Написав відмову», – розповів після затримання Аблаєв.

Також відпустили активістів Сінавера Німетуллаєва і Усеінова Решата, чиї інтереси представляв адвокат Джеміль Темиш. За його словами, співробітники поліції «пішли на зустріч» і не стали складати адміністративні протоколи.

За інформацією правозахисниці Лілі Гемеджі, також звільнили активіста Осипова Артема.

Активісти вийшли на одиночні пікети на знак солідарності з Сервером Караметовим, який 8 серпня вийшов на пікет під будівлю Верховного суду Криму, де в той час проходило засідання у справі заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза. Караметова затримали співробітники поліції. В результаті його оштрафували на 10 тисяч рублів і заарештували на 10 діб.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини