Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Об‘єднатися навколо мистецтва: діти створили аудіокнигу казок народів світу

19 / 11 / 2021

18 листопада відбулася презентація результатів соціально-культурного проєкту «Різноманіття культур в Україні: казки народів світу голосами дітей». 

Ідея належить Управлінню Верховного комісара ООН з питань біженців. Проєкт реалізували партнери громадської організації «КримSOS», ГО «Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо “ВеселкаTV”».

Мета проєкту — сприяти  соціальній інтеграції дітей різних категорій населення.

фото: facebook.com/veselka.tv

Автори ідеї створили аудіокнигу, що складається з 15 аудіотворів-казок народів світу. Їх озвучили 76 дітей віком від 6 до 16 років. Це діти з різних куточків України, зокрема і вимушені переселенці з окупованих Росією територій. Серед юних читачів були і представники корінного кримськотатарського народу України. Вони озвучили кримськотатарську казку Гульджіан.

У читаннях також взяли участь діти з інвалідністю, діти-біженці та шукачі притулку з різних країн, а також маленькі представники ромського народу.

Як сказав у коментарі QirimInfo координатор КримSOS Денис Савченко, цей проєкт є чудовим інструментом інтеграції дітей у громади, які їх приймають, він сприяє розвитку толерантності та боротьбі з дискримінацією.

«Цей проєкт дозволив дітям із дуже різного оточення та із різним досвідом об‘єднатись навколо мистецтва. Запис народних казок дозволив учасникам поділитись власним культурним кодом і дізнатись про інші культури. Цей проєкт є чудовим прикладом того, як за допомогою культурних активностей можна сприяти підвищенню соціальної згуртованості, протидії дискримінації, стигматизації та іншим негативним процесам, із якими стикаються діти. Також цей проєкт в черговий раз показав, що кожна людина може зробити цінний суспільний внесок і реалізувати себе у творчій сфері, якщо для неї створити відповідні умови», — сказав Денис Савченко.

фото: facebook.com/veselka.tv

Ідею було втілено у життя завдяки роботі ГО «КримSOS» зі спільнотами вимушених переселенців. До запису аудіокнижок залучили багатьох учасників проєкту «Посилення спільнот ВПО в західних та центральних областях України». Зокрема, до пошуку дітей для запису книжок були залучені ГО «Рука Допомоги» (Ужгород), ГО «Кримська родина» (Київ) та ГО «Об‘єднання переселенців “Спільна справа”».  

«Об‘єднання зусиль ВПО з різних куточків України є одним із пріорітетних напрямків роботи команди КримSOS. Ми раді, що ми можемо посприяти реалізації таких проєктів, як “Різноманіття культур в Україні: казки народів світу голосами дітей”», — додав Денис Савченко.

Нагадаємо, цього року «ВеселкаТВ» презентувала результати роботи дитячого культурно-мистецького проєкту «МИ В ЕФІРІ плюс».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини