Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Обвинувачення в інсценуванні викрадення дитини та переслідування адвоката: на політв'язня Руслана Сулейманова, який втратив сина, чинять психологічний тиск у СІЗО

30 / 07 / 2020

Про це адвокат сказала в коментарі «Кримській солідарності».

За її словами, в день похорону вона намагалася домогтися дозволу дати можливість Руслану Сулейманову побувати на похороні, але їй відмовили. Після похорону 27 липня Лілю Гемеджі пропустили у СІЗО на зустріч із підзахисним.

«Новину про це він уже знав. Хто йому повідомив — поки не знаю, у нас було мало часу … Я йому розповіла як це сталося, які є версії. А він мені розповів, що в суботу (25 липня, про смерть хлопчика стало відомо в неділю 26 липня, — ред) до нього прийшла велика кількість співробітників правоохоронних органів. Всі вони не представлялися йому, були в цивільному одязі, чинили на нього психологічний тиск, вимагали сказати, де знаходиться його син. Відпрацьовували версію (на той момент невідомо ще було, що з дитиною), що викрадення було ініційовано Русланом, щоб чинити певний вплив на правоохоронні органи, намагалися відпрацьовувати наскільки ця версія пов’язана зі мною, запитували: “навіщо до тебе в четвер приходила адвокат? Про що ви з нею розмовляли “», — повідомила Ліля Гемеджі.

Як сказала адвокат, вона дійсно зустрічалася з Русланом Сулеймановим в четвер 23 липня. За її словами, вони обговорювали деталі апеляційної скарги політв’язня.

Також Ліля Гемеджі розповіла, що після зникнення Муси Сулейманова за нею вели спостереження невідомі.

«У день пошуків, після того, як я спробувала відвезти одну з активісток додому, бо це було пізно ввечері, я помітила за нашою машиною стеження. Три машини вели нас до міста і назад до будинку. Це білий джип, сірий Renault Logan і сірий Chevrolet. І це не параноя, ми перевіряли цю версію: зупинялися, десь їхали швидше, десь з’їжджали на другорядні дороги і це все підтвердилося», — розповіла адвокат.

За її словами, це переслідування «виглядає цілком логічним», з огляду на те, що російські силовики відпрацьовували версію викрадення дитини родичами і знайомими Руслана Сулейманова.

«Я вважаю, що правоохоронні органи неприпустимо застосовують подібні методи до мого підзахисного. Все це тиск він якраз розрахований на те, щоб сформувати в суспільстві певну думку, чинять психологічний тиск на самого Руслана», — сказала Ліля Гемеджі.

Також Руслан Сулейманов розповів своєму адвокатові, що в СІЗО з ним працював психолог, який, за словами ув’язненого, замість того аби надати допомогу цікавився обставинами смерті його сина і які у Руслана Сулейманова є версії того, що сталося. Політв’язень відмовився далі говорити з психологом.

Нагадаємо, 24 липня в селі Строганівка під Сімферополем біля свого будинку зник 3-річний син політв’язня Руслана Сулейманова Муса. Майже дві доби хлопчика шукали тисячі волонтерів, поліція і рятувальники. Вранці 26 липня тіло дитини знайшли в зливній ямі біля його будинку. Слідів насильницької смерті на тілі не виявлено. Експертиза показала, що хлопчик помер від утоплення. За попередньою версією слідства, дитина загинула в результаті нещасного випадку.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини