Обвинувачення у справі проукраїнського активіста Олега Приходька формує докази, спираючись на дані з «Вікіпедії»
19 / 08 / 2020Про це повідомляє «Кримська солідарність».
Суд допитав трьох свідків захисту — доє з них, Олександр Винниченко і Олександр Шишкін давали свідчення в Кримському гарнізонному військовому суді за допомогою відеоконференцзв’язку з судом в Ростові-на-Дону, дружина Олега Приходька — в Південному окружному військовому суді.
Самого Олега Приходька суд двічі видаляв із залу засідання. Перший раз — під час допиту його дружини, тому що активіст в черговий раз не зміг контролювати свої емоції і суд, не радячись, видалив його. Вдруге — вже до кінця судового засідання, під час допиту свідка Винниченка.
Під час засідання з’ясувалося, що один з доказів обвинувачення проти Олега Приходька взято з онлайн-енциклопедії «Вікіпедія».
Відзначається, що «документ» — це довідка про участь Приходька в організації українських націоналістів, в ній слідство посилається на статтю «Вікіпедії». Захист кримчанина висловив сумніви щодо цієї інформації.
«Кожна людина може створити статтю у Вікіпедії … Сьогодні можна написати статтю, завтра судити на підставі цього. Захисту незрозумілий такий поверхневий підхід такої серйозної організації як прокуратура», — заявив адвокат Назім Шейхмамбетов.
На думку захисту, офіційні дані про організацію можуть знаходиться тільки в Міністерстві юстиції України, тому захист клопотав про виїмку програми і статуту партії з реєстру відомства. При цьому російський прокурор вважає звинувачення достатніми.
Наступне засідання відбудеться 27 серпня. Захист планує допит фахівця, прослухати аудіо, переглянути записи навігатора.
Нагадаємо, 9 жовтня 2019 року, силовики окупаційної влади Криму вивезли українського активіста Олега Приходька з його будинку у Саках в невідомому напрямку.
10 жовтня 2019 року підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя визначив йому міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Приходька обвинуватили відразу за двома статтями КК РФ – ст. 205 («Підготовка терористичного акту») і ст.223.1. («Незаконне виготовлення вибухових речовин, незаконні виготовлення, переробка або ремонт вибухових пристроїв»). За версією російської влади, Приходько нібито готував теракт в Генконсульстві РФ у Львові.
1 квітня 2020 року політв’язня етапували з Сімферополя в Ростов-на-Дону.