Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Обвинувачення просить для режисера Сенцова 23 роки суворого режиму

19 / 08 / 2015

Прокурор попросив для обвинувачуваного в підготовці терактів у Криму українського режисера Олега Сенцова 23 роки суворого режиму.

Про це передає кореспондент телеканалу «Дождь» із суду в Ростові-на-Дону, де сьогодні почалися дебати по справі Сенцова. Для іншого фігуранта справи — Олександра Кольченко — обвинувачення попросило 12 років ув’язнення.

Після прохання прокурора підсудні заявили про відмову брати участь у дебатах. Адвокат підсудних Володимир Самохін заявив в під час дебатів, що незрозуміло звідки слідству відомі мотиви підпалу.

Судові засідання у справі українського режисера почалися в кінці липня в Ростові-на-Дону. Тоді один з ключових свідків — Геннадій Афанасьєв — відмовився від свідчень проти Сенцова і заявив, що давав їх під тиском. Сам Сенцов під час судового засідання 6 серпня в Ростові-на-Дону також заявив, що до нього застосовували тортури. «Мене почали бити ногами, руками, кийками, стоячи, лежачи і сидячи. Коли я відмовлявся говорити, почали застосовувати удушення. Коли душать пакетом — втрачаєш свідомість», — заявив Сенцов.

Слідство вважає, що Олег Сенцов разом зі спільниками намагався влаштувати теракти в Криму після приєднання півострова до Росії. Правоохоронні органи Росії підозрюють Сенцова у підготовці вибуху пам’ятника Леніну і теракту біля «Вічного вогню» на 9 травня. Сенцов звинувачення відкидає.

 

Вирок Сенцову і Кольченку оголосять 25 серпня.

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини