Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

ОБСЄ закликає Росію виключити кримських журналістів зі «списку терористів»

13 / 07 / 2016

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дунья Міятович висловила стурбованість щодо оновленого «списку терористів і екстремістів» Федеральної служби з фінансового моніторингу Росії, до якого включили журналістів, у тому числі кримських. Вона закликала російську владу виключити кореспондентів із цього списку.

Про це повідомляє прес-служба ОБСЄ.  

«Публікація цього списку може поставити під загрозу журналістів та їхню безпеку. Це відповідальність уряду – забезпечити безпеку журналістів, це не має наражати їх на небезпеку через підозри прокурорів», – вважає представник ОБСЄ.

Міятович зазначила, що вона та інші міжурядові органи неодноразово вказували на недоліки антиекстремістського законодавства в Росії і висловили свою стурбованість із приводу його застосування, в тому числі щодо останніх рішень на адресу журналістів і засобів масової інформації.

«Я закликаю чинну владу прибрати список з іменами журналістів і переглянути політику, яка ставить їхню свободу вираження під загрозу. Це не може бути виправдано», – зазначила Міятович.

Нагадаємо, днями Федеральна служба з фінансового моніторингу Росії внесла до  переліку терористів і екстремістів 22 уродженців анексованого Криму. Загалом в ньому нараховується понад шість тисяч осіб.

У списку, зокрема, опинились блогер Юрій Ільченко, кримський журналіст Ганна Андрієвська та позаштатний оглядач Радіо Свобода Микола Семена.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини