Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Обшуки: окупанти затримали чотирьох кримських татар за підозрою у причетності до “Хізб ут-Тахрір”

9 / 02 / 2022

Четверо кримських татар затримані за підозрою у причетності до «Хізб ут-Тахрір» внаслідок обшуків в окупованому Криму.

Про це повідомляє Кримська солідарність.

Обшуки почалися одночасно о 4 ранку.

Відомо, що силовиками затримано:

Ансар Османів, Бахчисарайський район, с. Танкове, вул. Гагаріна 11. Обшук завершився, чоловіка відвезли до УФСБ Криму.

Аметхан Абдулвапов, Сімферополь, Біле-5, вул. Куркчі 20. Обшук завершився, чоловіка відвезли до УФСБ Криму.

Марлен Мустафаєв, Білогірськ, с. Біла Скеля.

Ернест Сейтосманов, (рідний брат засудженого на 17 років за звинуваченням у причетності до Хізб ут-Тахрір Енвера Сейтосманова, – ред.) Севастополь, Балаклавський р-н, село Тилове вул. Лазурна. Обшук завершився, чоловіка забрали в УФСБ Криму.

На момент проведення обшуків у багатьох адвокатів, правозахисників був недоступний мобільний зв’язок, додзвонитися їм ніхто не міг. Також недоступні були телефони координатора «Кримської солідарності» Ділявера Меметова та громадського журналіста Зідана Аджікелямова.

За словами дружини Ансара Османова – Мерьєм, перед обшуком слідчий пред’явив ухвалу суду від 7 лютого щодо порушення кримінальної справи про організацію діяльності терористичної організації та участь у діяльності такої організації стаття 205.5 Кримінального кодексу РФ.

Цього ж дня так званий “Київський районний суд Сімферополя” заарештував Марлена Мустафаєва та Іметхана Абдулвапова до 7 квітня, а “Ленінський районний суд Севастополя” відправив під варту до 6 квітня Ансара Османова та Ернеса Сейтосманова.

Звинувачення стверджує, що Марлен Мустафаєв є членом ісламської політичної партії “Хізб ут-Тахрір” і поряд з Азаматом Еюповим, Різою Омеровим та Айдером Джаппаровим “організував у Білогірську терористичне осередок.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини