Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Обшук та затримання Заїра Смедлі за “демонстрацію нацистської символіки та дискредитацію військових РФ” (оновлено)

24 / 03 / 2022

24 березня о 7:30 ранку російські силовики прийшли з обшуком до будинку голови Центральної виборчої комісії (ЦВК) Заїра Смедлі. Про це повідомляє “Кримська солідарність”.

“Зайшли самі через хвіртку, 10 людей із понятими. Я встигла лише зателефонувати адвокату. Вони пройшли на кухню, розмістились та попросили показати всі телефони, документи. Перерили всі інструменти Заїра, книги не чіпали. Забрали телефон, жорсткий диск”, – розповідає Ліля Смедляєва, дружина Заїра Смедлі. 

У будинок не пустили доньку та активістів. За кілька годин Заїра відвезли до відділку поліції.

Смедлі звинувачують за двома статтями: 1 частина 20.3 КоАП РФ за нібито “демонстрацію нацистської символіки” та за 1 частиною статті  20.3.3 КоАП РФ – за “дискредитацію збройних сил РФ, які захищають мирне населення в Україні”.

За словами російських правоохоронців, 9 березня 2022 року Заїр на своїй сторінці висловив думку, що дискредитує військових Росії. Сама стаття, за якою звинувачують Смедлі, було прийнята за п’ять днів до публікації – 4 березня.

А “нацистську символіку” російські силовики побачили в публікації від 1 березня 2014 року, де Заїр розмістив фото зі свастикою на стіні Кенасси м. Севастополя (культова споруда караїмів, пам’ятка архітектури – прим.ред). Адвокат пояснює, що Заїр хотів привернути увагу до прояву нацизму щодо малих народів.

“Заїр зазначив, що з протоколом та звинуваченням він не згоден. Зараз його справу віднесли до Червоногвардійського суду і справу розглядатимуть вже сьогодні”, – розповідає адвокат Еміне Авамільова

За першою статтею обвинувачення Заїру загрожує штраф від 1 до 200 тис. руб (від 300 грн до 60 тис грн) або арешт на 15 діб. За другу – штраф від 30 до 50 тис. рублів (від 9 до 15 тис. грн).

Після засідання суду, Заїра затримали на 2 доби та оштрафував на 40 тис. рублів (11,5 тис. грн) за «дискредитацію російської армії».

Нагадаємо, що 16 березня за статтею 20.3 КоАП РФ засудили до 15 діб арешту активіста Абдурешіта Джеппарова. До нього в будинок також прийшли з обшуком рано вранці і вилучили жорсткий диск комп’ютера.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини