Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Обмежена подача води в Криму може зберегтися до весни, — окупаційна влада

9 / 09 / 2020

Про це в Фейсбуці заявив «прем’єр-міністр» окупованого Криму Юрій Гоцанюк.

«Прошу жителів Сімферополя, Бахчисараю, Сімферопольського і Бахчисарайського районів з розумінням поставитися до ситуації, що склалася і бути готовими до того, що графіки подачі води можуть діяти до березня наступного року», — написав Гоцанюк.

Проросійський чиновник назвав посуху головним фактором, який негативно вплинув на ситуацію з водопостачанням Сімферополя.

Гоцанюк також назвав графіки обмеження подачі води «вимушеним заходом», оскільки спроби вирішити проблему водозабезпечення за рахунок буріння додаткових свердловин і перерозподілу водних ресурсів з інших регіонів півострова не змогли виправити ситуацію в Сімферополі.

Гоцанюк також відзвітував про заходи з пошуку нових джерел води, що були вжиті окупаційною владою.

«Проведена робота з підняття води з артезіанських джерел, введено в експлуатацію Іванівський і Вілінський водозабори. Триває пошук інших підземних джерел. Нам необхідно збільшити підйом артезіанської води до 70 тисяч кубічних метрів щодоби. Активно проводяться консультації з представниками наукового співтовариства. Пропонуються різні варіанти з пошуку альтернативних джерел водозабезпечення населення питною водо», — написав «прем’єр-міністр» Криму.

Один з варіантів альтернативного джерела прісної води запропонувала російська держкорпорація «Ростех». Її прес-служба 8 вересня заявила, що держкорпорація готується запустити в серійне виробництво установку МО-140-М для опріснення морської води методом зворотнього осмосу. Як стверджують в компанії, це дозволить вирішити проблему дефіциту питної води в Південних регіонах РФ і в окупованому Криму.

Нагадаємо, у зв’язку з гострим дефіцитом прісної води в Криму, 24 серпня, в Сімферополі та ще 39 населених пунктах Сімферопольського і Бахчисарайського районів стартував перший етап обмеження подачі води. Спочатку була припинена подача гарячої води, а з 7 вересня водозабезпечення стало здійснюватися по годинах вранці і ввечері.

Раніше окупаційна влада Криму повідомляла, що навіть з урахуванням економії, запасів води в Сімферополі залишилося на 2 місяці. 

До 2014 року дніпровська вода з Каховського водосховища через Північно-Кримський канал забезпечувала близько 85% потреб Криму в прісній воді. Однак, з початком окупації, поставки на півострів припинилися.

Українська влада неодноразово заявляла, що відновлення подачі води в Крим можливе тільки після деокупацію півострова.

Детальніше про те, як російська окупаційна влада намагається вирішити проблему водопостачання Криму, читайте в нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини