Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Новий мобільний оператор не зможе почати роботу в Криму через санкції

21 / 09 / 2015

«Кримтелеком», так званий регіональний оператор мобільного зв’язку, не запрацює на півострові, допоки на його мережу не встановлять систему оперативно-розшукових заходів. Про це повідомляють «Ведомости» з посиланням на анонімне джерело.

Інформатор  «Ведомостей» розповів про лист Сергія Аксьонова до віце-прем’єра Дмитра Козака, в якому «глава республіки Крим» поскаржився на проблеми із запуском мережі «Кримтелеком» на півострові.

«Кримтелеком» належить уряду республіки і ще навесні попросив ліцензію на стільниковий зв’язок у Криму. Окупаційна влада збиралася передати компанії націоналізоване обладнання оператора «Київстар», що припинив роботу на півострові влітку 2014 року. Планувалося, що таким чином у Криму запрацює регіональний оператор мобільного зв’язку.

Проте, згідно з російськими законами, «Кримтелеком» має встановити на свою мережу так звану систему оперативно-розшукових заходів. Так як мережі «Кримтелекома» побудовані на обладнанні шведської компанії,  для встановлення системи операторові довелося звернутися до єдиного сертифікованого виробника її обладнання на комунікаторах ядра мережі Ericsson «Малвіна системс». Проте в компанії відмовили «Кримтелекому» через введені стосовно півострова санкції. У листі Аксьонов звернув увагу Козака на те, що «Малвіна» — російська компанія. Після цього «Кримтелеком» звернувся до Центру з науково-технічного супроводу впровадження системи оперативно-розшукових заходів, де також не допомогли.

Представник Козака Ілля Джус підтвердив, що Козак отримав листа стосовно «Кримтелекома». За його словами, Козак намагається знайти рішення проблеми.

Нагадаємо, що зараз у Криму працює тільки один стільниковий оператор — «К-телеком». Він отримав частоту на півострові, яку раніше використовувала українська мережа МТС. Компанія «МТС Україна» перестала обслуговувати абонентів у серпні 2014 року. Після цього припинили свою діяльність ще два українські оператори — «Київстар» і Life.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини