Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Нове звинувачення у «справі Хізб ут-Тахрір» пов'язане з затягуванням розслідування, – адвокат

13 / 01 / 2017

Пред’явлення нового звинувачення фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» за статтею 278 КК РФ «Насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади» може бути пов’язано з затягуванням розслідування. Про це в коментарі QirimInfo повідомив адвокат Еміль Курбедінов.

«Поки що ця стаття буде пред’явлена фігурантам «ялтинської справи Хізб ут-Тахрір» і я думаю розслідування у цій справі продовжиться ще на рік. Мабуть по «справі Хізб ут-Тахрір» доказів мало, свідків мало, тому що ніхто не хоче бути свідком за такою категорією справ. Для того щоб продовжити розслідування, яке і так вже триває рік – вони і ставлять цю статтю, нібито у зв’язку з особливою складністю справи», – пояснив адвокат.

Він також припустив, що поява цієї статті КК РФ в «справі Хізб ут-Тахрір» може використовуватися як елемент тиску на кримських татар.

«Люди будуть думати: «як так? Уже дві статті? Значить термін буде ще більший?». Ці статті насправді взаємно поглинаються і в підсумковому вироку, що стосується сухих цифр, нова стаття ролі не зіграє, але люди про це не знають», – пояснив адвокат.

Слід зазначити, що статтю 278 КК РФ часто використовують проти фігурантів  «справ Хізб ут-Тахрір» в самій Росії. В окупованому Криму до цього вона не використовувалася. Зараз всі фігуранти «справи Хізб ут-Тахрір» в Криму проходять за статтею 205.5 КК РФ «організація діяльності терористичної організації».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини