Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Нове зникнення і зупинка розслідувань: активісти розкажуть про нові “досягнення” РФ у Криму

20 / 01 / 2017

На акції координатор КримSOS Таміла Ташева розповість :   

  • що Прокуратура Криму відповіла на запит КримSOS і чому вона відмовилась розслідувати зникнення 11 кримчан; 
  • хто такий Мурат Карімов і як його зникнення демонструє, що РФ використовує насильницькі зникнення як інструмент тиску.  

Також на акції виступить батько Валентина Виговського і розкаже, як зникнення його сина переросло в 11 років утримання в колонії суворого режиму.  

Наприкінці активісти проведуть театралізований перфоманс і зроблять Крим цілісним, “повернувши” зниклих людей до своїх домівок.  

16 січня 2017 року так звана прокуратура Криму відповіла на запит КримSOS щодо стану розслідувань зникнення кримчан. Стало відомо, що вона не порушувала кримінальні справи за фактом викрадення п’ятьох українців. Ще за фактом шести насильницьких зникнень попереднє слідство було призупинено. 

29 грудня 2016 при перетині адміністративного кордону з Кримом зник Мурат Карімов, громадянин Узбекистану. До сьогодні його родичі не знають нічого про його місцезнаходження. Імовірно Мурат був заарештований російською владою в Криму за запитом Узбекистану, який переслідує його за релігійними мотивами.  

Подібний випадок уже траплявся у вересні 2014 року. Тоді в Криму на кілька тижнів зник киянин Валентин Виговський. Пізніше стало відомо, що російські правоохоронці затримали його на Сімферопольському вокзалі. У результаті, Виговського засудили до 11 років у колонії суворого режиму по статті 276 Кримінального Кодексу РФ (шпигунство). За версією звинувачення, Валентин займався економічним і військовим шпигунством в авіакосмічній сфері. Родичі заявили, що авіація була для нього не більш, ніж захопленням, а звинувачення в шпигунстві – сфальсифіковано і пов’язане з політичними переслідуваннями українців в РФ. 

Уже всьоме активісти виходять на традиційну акцію “Де Ервін?”.  Вони запитують РФ про місцезнаходження 15 зниклих кримчан і вимагають розслідування зникнень. Акції проводяться в рамках інформаційної кампанії Find&Free.  

Долучайтесь до акції 26 січня об 11:00 в м. Київ, проспект Повітрофлотський, 27 (Посольство Російської Федерації) 

Акредитація ЗМІ за телефоном (098) 782 84 96 (Юлія Федотовських) 

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини