Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Незрозуміло в чому звинувачують: фігурантам білогірської групи «справи Хізб ут-Тахрір» оголосили обвинувальний висновок

4 / 06 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Обвинувачені — батько і син Омерови, а також муедзін (служитель мечеті – ред.) Айдер Джаппаров.

Під час цього засідання, справа розглядалась по суті. Прокурор зачитав фігурантам справи обвинувальний висновок. За словами адвоката ув’язнених Едему Семедляева, з цього висновку не було зрозуміло в чому звинувачують підозрюваних, і що саме є доказом їхньої провини. Всі обвинувачені заявили, що вони провину не визнають і вважають, що це справа політично мотивована, що їх переслідують за національним та релігійним принципом.

«Я вважаю за потрібне, аби відносно нас діяли закони України, оскільки ми є громадянами України. Ми вважаємо, що ця справа сфабрикована, ми вважаємо себе політв’язнями », — сказав обвинувачений Енвер Омеров.

Також, під час засідання політв’язні розповіли про те в яких умовах їх етапували в Ростов-на-Дону з Сімферополя. За їхніми словами, вони їхали в тісному автозаку більше 7 годин, зробивши лише одну зупинку в Керчі. Крім того, вони сказали, що під час етапу, їхній автозак мало не перекинувся на дорозі, в результаті чого в’язні отримали сильні удари об борт автомобіля. Також Едем Семедляев заявив, що 59-річний Енвер Омеров скаржиться на стан здоров’я і на те, що в СІЗО не йому не проводять належне медичне обслуговування.

 

Нагадуємо, 10 червня 2019 року в Білогірському районі заарештували трьох осіб. Енвер Омеров був затриманий дорогою на судове засідання в м. Ростов-на-Дону. Після проведеного в будинку обшуку в цей же день був затриманий його син — Різа Омеров і житель селища Зуя — Айдер Джаппаров.

У той же день де-факто «Київський райсуд» в окупованому Криму обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Енвера Омерова звинуватили за ч.1 ст.205.5 КК РФ ( «Організація діяльності терористичної організації»). Різу Омерова і Айдера Джаппарова підозрюють за ч.2 ст.205.5 КК РФ ( «Участь в діяльності терористичної організації»). Крім цього, всім фігурантам поставили ч.1 ст.30 і ст.278 КК РФ ( «Приготування до насильницького захоплення влади організованою групою за попередньою змовою).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини