Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Не скаржиться, бо це марно: адвокат Микола Полозов відвідав політв'язня Енвера Омерова

1 / 04 / 2021

Про свій візит адвокат розповів QirimInfo.

За його словами, Омерова утримують в одномісній камері за його власним бажанням, оскільки в такій камері йому легше проводити необхідні йому медичні процедури.

Про скарги на стан здоров’я політв’язень адвокату не говорив, оскільки вважає це марним. Однак у нього є ряд хронічних захворювань.

«У нього був досвід перебування в СІЗО Сімферополя і Ростова, де на його звернення про надання медичної допомоги ніякої реакції не надходило. Тому тут, в цьому ізоляторі, він навіть не здійснює спроби звернути увагу на стан свого здоров’я. На мій погляд, стан його здоров’я задовільний. Хоча, знову ж таки, вік, наявність хронічних захворювань, все це вимагає обстежень», — сказав Микола Полозов.

Також адвокат розповів, що в СІЗО-3 Новочеркаська існує практика використання свинячого жиру в тюремній їжі, через що Енвер Омеров відмовляється від їжі, якщо запідозрить в ній вміст забороненої в ісламі продуктів. Однак, сказав захисник, політв’язень не відчуває проблем з недоїданням завдяки підтримці близьких.

«Співвітчизники, родичі підтримують його передачами. Крім того, періодично надходять кошти йому на рахунок від консульства України. І такого, що він голодує – немає. Він людина дуже мужня і стійка. Він подякував усім, хто підтримує його та інших політв’язнів і звичайно ж, передавав привіт всім своїм близьким», – повідомив Микола Полозов.

Зараз, сказав адвокат, Омеров знайомиться з матеріалами своєї кримінальної справи перед розглядом апеляції.

Нагадаємо, фігуранти Білогірської «справи Хізб ут-Тахрір» були арештовані 10 червня 2019 року в Білогірському районі Криму. Енвер Омеров був затриманий дорогою на судове засідання в Ростов-на-Дону. Після проведеного в будинку обшуку в цей же день був затриманий його син — Різа Омеров і муедзін селища Зуя Айдер Джаппаров.

У січні 2021 року Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив Енвера Омерова до 18 років ув’язнення, Айдера Джаппарова — до 17 років, Різу Омерова — до 13 років.

Енверу Омерову було інкриміновано ч.1 ст.205.5 КК РФ («Організація діяльності терористичної організації»). Різі Омерову та Айдеру Джаппарову — ч.2 ст.205.5 КК РФ («Участь в діяльності терористичної організації»). Крім цього, пізніше всім фігурантам інкримінували ч.1 ст.30 і ст.278 КК РФ («Підготовка до насильницького захоплення влади організованою групою за попередньою змовою»).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини