Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Не хоче «співпрацювати»: політв'язню Теймуру Абдуллаєву продовжили термін утримання в ШІЗО на 15 діб

8 / 04 / 2021

Про це в Facebook написала мати політв’язня Діляра Абдуллаєва після телефонної розмови з сином.

«Тимур сказав мені, що він вже звик, що пристосувався, перестав чекати виходу з ШІЗО, прийняв те, що є і вважає, що при всьому своєму бажанні він не може змінити ситуацію, тут він безправний і чим більше він бажає вибратися з ШІЗО, тим нестерпнішим стає очікування. У камері він зараз зовсім один», — написала Діляра Абдуллаєва.

Також, як повідомляє «Кримська солідарність», політв’язень поспілкувався по телефону і зі своєю дружиною Алиме Абдуллаєвою.

За її словами, Теймур почувається зле від проблем з артеріальним тиском, але приймає ліки. Також він відчуває на собі наслідки COVID-19, яким він перехворів у листопаді-грудні 2020 року.

Варто відзначити, що Теймура Абдуллаєва з деякими перервами тримають в ШІЗО з моменту його прибуття в колонію № 2 в м. Салават в березні 2020 року.

Як вказано в 31-й періодичній доповіді Моніторингової місії ООН про ситуацію з правами людини в Україні, один зі співробітників колонії № 2 якось повідомив Теймуру Абдуллаєву, що його перебування в ШІЗО припиниться тільки, якщо він погодиться співпрацювати з адміністрацією і дасть свідчення проти інших ймовірних послідовників «Хізб ут-Тахрір» в Криму.

«Коли він відмовився, працівник колонії сказав: “Тоді ти згниєш в ШІЗО”», — йдеться у звіті.

Нагадаємо, 12 жовтня 2016 року співробітники ФСБ та ОМОН увірвалися до будинків Теймура Абдуллаєва, Узеїра Абдуллаєва,  Рустема Ісмаїлова, Еміля Джемаденова і Айдера Саледінова та затримали всіх. Під час обшуку силовики вилучили ісламську літературу та електронні носії інформації. 

Їх обвинуватили за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ («Участь в діяльності терористичної організації») і за ч. 1 ст. 205.5 КК РФ («Організація діяльності терористичної організації»).

18 червня 2019 Північно-Кавказький окружний військовий суд в російському Ростові-на-Дону засудив Теймура Абдуллаєва до 17 років в’язниці, Узеїра Абдуллаєва — до 13 років, Рустема Ісмаїлова — до 14 років, Еміля Джемаденова і Айдера Саледінова — до 12 років позбавлення волі.

24 грудня 2019 року Верховний суд в Москві скоротив терміни ув’язнення фігурантам першої Сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» на 6 місяців кожному.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини