Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Не чув відповідей свідка: політв'язня Меджита Абдурахманова видалили із зали суду під час засідання

21 / 09 / 2021

21 вересня в Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону відбулося слухання по справі «другої Сімферопольської групи Хізб ут-Тахрір», під час якого із зали засідання видалили політв’язня Меджита Абдурахманова.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

В ході цього засідання відбувся допит секретного свідка. Він заявив, що присутні в залі суду політв’язні Абдулгазієв, Абдулкадиров, Абдуллаєв, Абдурахманов та Аділов були членами ісламської організації «Хізб ут-Тахрір» і «виконували конспіративні зібрання».

«Меджит Абдурахманов поскаржився суду на те, що з “акваріума” (кабіни в залі засідань, де утримують обвинувачуваних — ред.) йому практично не чути допиту і відповідей секретного свідка. Після 2-х зауважень за “неодноразове порушення порядку”, [суддя] Зубаїров видалив підсудного із зали», — повідомляє «Кримська солідарність».

Після продовження засідання, повідомляють активісти, політв’язні спробували заявити відвід головуючому судді Різвану Зубаїрову, але той відмовився його розглядати, визначивши цю вимогу як зловживання правом підсудних.

Нагадаємо, Тофіка Абдулгазієва, Владлена Абдулкадирова, Іззета Абдуллаєва, Меджита Абдурахманова та Біляла Аділова затримали 27 березня 2019 року. Тоді російські силовики провели в Криму обшуки в будинках кримськотатарських активістів, в тому числі активістів громадського об’єднання «Кримська солідарність». В результаті було затримано 25 осіб (друга Сімферопольська група).

Всі вони звинувачуються в причетності до забороненої в РФ (але легальної в Україні) організації «Хізб ут-Тахрір». Їм інкримінують ч. 1 ст. 205.5 КК РФ (Організація діяльності терористичної організації), за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ (участь в діяльності терористичної організації). Всім фігурантам справи також висунули обвинувачення за ч. 1 ст. 30 і ст. 278 КК РФ (Приготування до насильницького захоплення влади).

Всі фігуранти цієї справи ФСБ розділила на 5 окремих груп по 5 чоловік нібито для зручності судового процесу.

Адвокати політв’язнів вважають, що їх розділили для того, аби у обвинувачених не було можливості координувати свої дії, і погоджувати тактику захисту.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини