Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Навіть в детективах такого не пишуть: адвокат Легостов про вирок «українським диверсантам»

4 / 04 / 2019

«Я вважаю вирок, враховуючи позицію моїх колег, інших захисників наших підсудних – Железняк і Деменцевича, – незаконним, безпідставним», – сказав Легостов у своєму коментарі для QirimInfo.

«І за суттю, і за строгістю покарання. Оскільки наші підзахисні не визнають себе винними, ми оскаржуватимемо вирок у десятиденний строк, ознайомлюватися з протоколом “судового” засідання, подавати додаткову апеляційну скаргу».

Адвокат відзначив, що «це один з найсуворіших вироків у Криму». Для порівняння Легостов навів, за його словами, аналогічну справу «диверсанта» Панова:

«8 років, аналогічна справа, також підготовка диверсій. Різниця 6 років, хотілося би завважити цей факт».

За його словами вирок, винесений окупаційним «судом» щодо третього диверсанта Дмитра Штиблікова, «передвизначив» сьогоднішнє рішення:

«Головну роль відіграв Штибліков. Прізвища Дудки і Бесарабова були прописані у вироку Штиблікову, оскільки він уклав угоду. І захист у нього був за призначенням, а не за згодою. Тому, фактично, доля була там вирішена. Що стало причиною, як вважає захист, обмови – не знаю». 

Він припустив, що силовики могли тиснути на Штиблікова:

«Може, важливі для Штиблікова обставини, може, ще якісь. Поки не готовий сказати. До того ж, переписка з телефонів».

Легостов додав, що доказову базу обвинувачення склали також і «фантастичні моменти», як от свідчення «залегендованого свідка»:

«Ви уявіть, їде людина з Криму до родичів у Харкові. Назвемо його Воробйов. До брата з дружиною. І нібито отримує дзвінок – зустрітися в кафе. На вулиці Кооперативній, в його ж інтересах. Зустрічаються двоє, і один каже іншому: “Я співробітник української розвідки,” – каже він Воробйову, який з Крима приїхав. – “Ось у нас є такий-то інтерес в Криму, якщо не співпрацюватимеш з нами, у твоїх родичів можуть бути проблеми”.

Ви ж у карти колись грали? Грали. Блеф – «можуть бути проблеми». А можуть і не бути, так? От і продовжує: треба те й те, переписуються по вайберу, купує телефони там, ще щось… Виконує вказівки. Передає ці телефони і продовжує їздити з Криму в Харків. І лише після цього всього йому нібито щось здалося підозрілим, і він звертається до ФСБ, і продовжує їздити до Харкова до родичів. Він купує телефони на ринку, затим його просять передати ці телефони особі, яка притягувалася до кримінальної відповідальності. І продовжує їздити до Харкова, йому нічого після того, як затримали всіх обвинувачених у диверсії. Ніхто не постраждав – ані родичі у Харкові, ані сама ця особа, яка про все це розповіла… Передає телефони, викидає коробки, для чогось переписує номери IMEI. Для чого? Ви б стали таке робили? Ніхто б не став. І їздити до Харкова вже б не стали. А він продовжує їздити. Такі от нісенітниці. Припустімо, три людини вирішили скоїти злочин і почали розповідати про свої наміри незнайому людину, практично, співробітника поліції. Розповіли йому, що, як і де робитимуть. І йдеться про розвідку, про диверсійну групу. Це ж взагалі… Це настільки тупо… Настільки за вуха притягнуто. Ви розумієте? Тому навіть у детективах такого не пишуть», – резюмує адвокат.

Нагадаємо, що Володимира Дудку і Олексія Бесарабова, яких обвинувачують у нібито підготовці диверсій в Криму, в четвер 4 квітня «Севастопольський міський суд» «засудив» до 14 років позбавлення волі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини