Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Навчальний тур «Інтеграція людей з інвалідністю, впровадження інклюзивного навчання»

30 / 05 / 2019

З 24 по 26 травня у рамках навчального туру ГО «КримСОС» разом з представниками спільнот внутрішньо переміщених осіб відвідали Луганську область. Метою поїздки був обмін досвідом і знайомство з роботою організацій, які займаються інтеграцією людей з інвалідністю. У програмі триденного туру було заплановано багато цікавих, творчих та навчальних заходів. Активну підтримку в організації туру надала ЛОМГО «АМІ-СХІД» і її голова Тетяна Баранцова.

Першим пунктом навчальної програми була участь у інклюзивному заході «Лицарі та панночки Луганщини», що пройшов у Кремінській спеціальній школі-інтернаті. У програмі взяли участь діти з різних куточків України. Подивитися виступи і привітати дітей приїхали представники УВКБ ООН, громадські організації та місцева влада.

Далі учасникам туру провели екскурсію Кремінською школою, яка облаштована пандусами, ліфтом, масажним кабінетом і має сучасне обладнання й методики для навчання, соціалізації та інтеграції дітей з інвалідністю.

Крім відвідування організацій та навчання, учасники туру брали участь у зустрічах для обговорення новітніх можливостей адаптації людей з інвалідністю, освітніх та культурних програм, спортивної реабілітації, архітектурної доступності та універсального дизайну. Разом зі спільнотами у обговореннях брали участь представники управління молоді та спорту ЛОДА, Департамент соціального захисту ЛОДА, Луганське обласне відділення Фонду соціального захисту людей з інвалідністю, ІРЦ, ЛО Центр занятості, Центри реабілітації та НУО людей з інвалідністю.

На другий день учасники навчального туру побували у «Містечку USAID» у Сєвєродонецьку. Тут були представлені програми USAID, що діють у Луганській області, а саме: «Економічна підтримка Східної України», «Демократичне врядування у Східній Україні», «Проект енергетичної безпеки», «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні», «Права людини в дії», «Внутрішнє спостереження за політичними процесами в Україні», «ПУЛЬС: Децентралізаційний марафон». Цікавий і насичений захід із конкурсами та призами забезпечили USAID, Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ, Громадянська мережа ОПОРА, IOM Ukraine, USAID_ВзаємоДія, ГО «Трудові Ініціативи».

Крім знайомства з організаціями Луганщини, представники спільнот ВПО організували спортивний захід для дітей і дорослих з інвалідністю. Провели його ГО «Інваспорт» із м. Шостка, ЛОМГО «АМІ СХІД» та місцева влада. Усі грали в дартс, бочче, жульбак, баскетбол, танцювали та розважалися. Юні учасники, незважаючи на власні особливості, активно долучалися до змагань, де не було тих, хто програв, а були тільки переможці!

[gallery-37207]

В останній день поїздки, представники спільнот переселенців відвідали Луганський обласний фізкультурний центр ОЛІМП у м. Кремінна, де познайомилися з умовами підготовки українських паралімпійців. На базі є професійний басейн, тренажерна зала, стадіон і стайня. У ході екскурсії учасники навчального туру мали нагоду поспілкуватися із представником Управління молоді та спорту Луганської ОДА, обмінятися досвідом і контактами.

Загалом поїздка була насиченою, пізнавальною та корисною. Отримані знання спільноти будуть використовувати для допомоги іншим і розвитку власних організацій.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини