Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Намагаються ускладнити життя: Рефат Чубаров прокоментував QirimInfo вирок, який виніс йому кримський «суд»

2 / 06 / 2021

«Всі причетні до ініціювання цієї сфабрикованої справи, її фальсифікації, а також всі, хто оголошував цей “вирок”, вони реальні злочинці і вони обов’язково за це понесуть покарання», — сказав Рефат Чубаров.

На думку політика, кримінальні справи проти нього та проти національного лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва — це елемент боротьби Росії проти деокупації Криму.

«Це  спроба максимально ускладнити наше політичне життя, наші можливості щодо мобілізації сил міжнародного співтовариства та українського суспільства задля деокупації Криму», — сказав голова Меджлісу.

Також політик вважає, що РФ може «ускладнити йому життя», використовуючи Інтерпол.

«У мене за 7 років було 2 випадки, коли мене затримували на декілька годин (іноземні прикордонники за російським запитом Інтерполу — ред.). Я мусив переривати свої подорожі і чекати розв’язання цих ситуації. Лише 2 рази і все.”, — сказав Рефат Чубаров.

Нагадаємо, 1 червня підконтрольний Росії Верховний суд Криму заочно засудив голову Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова до 6 років позбавлення волі в колонії загального режиму. Чубарова визнали винним за ч. 1 ст. 212 (організація масових заворушень).

За версією російської влади, Чубаров — організатор «масових заворушень» під стінами Верховної Ради АР Крим 26 лютого 2014 року.

Прокуратура АР Крим та Севастополя, яка ще у 2020 році відкрила кримінальне провадження щодо незаконного переслідування Чубарова, заявила, що кваліфікує вирок політику за ч.1 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв ведення війни). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини