Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Надійшло роз’яснення від Міністерства соцполітики щодо адресної допомоги іноземцям ВПО

9 / 09 / 2016

Міністерство соціальної політики  у листі від 06.09.2016 № 1917/5/75-16 офіційно роз’яснює, що:  

  • внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру (ст. 1 ЗУ «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»).

(примітка –  до документів, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус віднесено у тому числі. посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон; посвідка на постійне проживання; посвідка на тимчасове проживання; картка мігранта; посвідчення біженця; проїзний документ біженця).

Таким чином, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України та є внутрішньо переміщеними особами, мають право на загальних підставах бути зареєстрованими як переселенці, оформити та отримувати щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, а також претендувати на інші пільги, які передбачені для ВПО.

Нижче – сканкопія зазначеного раніше листа Мінсоцполітики:

 

 

Вибір редакції

Ще Новини