Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

На затриманих в Севастополі «свідків Єгови» завели справу за «екстремізм»

2 / 10 / 2020

Про це QirimInfo повідомив глава відділу зв’язків з громадськістю Центру «Свідків Єгови» в Україні Іван Рігер.

Затриманих звинувачують за ч.1, cт. 282.2 КК РФ (організація діяльності екстремістської організації).

Іван Рігер повідомив ім’я тільки одного з затриманих – це Євгеній Жуков, колишній голова цієї релігійної громади в Севастополі.

1 жовтня «Свідки Єгови в Росії» повідомили про проведення російськими силовиками обшуків в дев’ятьох будинках членів цієї релігійної організації в окупованому Севастополі. Після обшуків були затримані п’ятеро осіб, серед яких одна жінка. Увечері того ж дня після допиту її відпустили, проте в якому процесуальному статусі вона перебуває — невідомо.

Прокуратура Автономної Республіки Крим і Севастополя відкрила кримінальне провадження за фактом проведення російськими силовиками незаконних обшуків у «Свідків Єгови» в Севастополі.

Представник релігійної організації Іван Рігер назвав подібні дії російської влади систематичним переслідування людей за віру.

Нагадаємо, російський Верховний суд у 2017 році визнав екстремістською релігійну організацію «Свідки Єгови» і заборонив її діяльність в Росії. Також діяльність цієї організації заборонена в окупованому Криму.

ФСБ Росії неодноразово проводила на території півострова обшуки і затримання підозрюваних в участі в релігійній організації «Свідки Єгови».

У серпні 2018 року правозахисний центр «Меморіал» визнав політв’язнями 29 прихильників релігійної організації «Свідки Єгови», обвинувачених у Росії і Криму в екстремізмі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини