Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

На підставі брехливої ​​характеристики: суд в РФ продовжив арешт політв'язневі Вадиму Бектемірову

7 / 09 / 2021

7 вересня Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону продовжив на три місяці арешт фігуранту «справи Хізб-ут Тахрір» Вадиму Бектемірову.
Про це повідомляє «Кримська солідарність».
Під час засідання російський прокурор знову вимовив стандартну для справ проти українських політв’язнів «мантру» про те, що утримання в СІЗО слід продовжити, оскільки підсудний може «чинити тиск на свідків, спробувати втекти від суду, перешкодити судочинству», вказавши на тяжкість звинувачення. На його думку, стан здоров’я підсудного дозволяє йому перебувати в СІЗО. Він також додав, що Бектеміров «не проживає на території Ростовської області, за місцем проживання характеризується негативно».
Примітно, що негативні характеристики на Бектемірова надійшли від дільничного поліцейського і адміністрації «Просторненського сільського поселення Криму», де жив Бектеміров.
При цьому в характеристиці сказано, що політв’язень неодружений і ніде не працював. Підсудний заперечив і сказав, що він одружений, має трьох дітей і працював до моменту затримання!
Адвокат політв’язня Марлен Халіков попросив застосувати до Бектемірова положення Четвертої Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.
Також адвокат заявив, що немає необхідності утримувати Бектемірова в СІЗО, оскільки він раніше не судимий і його сім’я потребує допомоги. Халіков попросив змінити запобіжний захід на «будь-який, не пов’язаний з триманням під вартою».
Але суд продовжив арешт Вадиму Бектемірову до 16 грудня.
Нагадаємо, Вадим Бектеміров був затриманий 7 липня 2020 року. В той день в різних районах Криму пройшли обшуки, після яких також були затримані Олександр Сізіков, Сейран Хайретдінов, Еміль Зіядінов, Ісмет Ібрагімов, Алім Суф’яноі і Зекір’я Муратов.
Всіх затриманих звинувачують у причетності до забороненої в Росії, але легальної в Україні організації «Хізб ут-Тахрір».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини