Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

На онлайн-конференції ОБСЄ виступили «представники Криму»

23 / 06 / 2020

На цій зустрічі з доповідями виступали представники громадянського суспільства країн-членів ОБСЄ (представники неурядових громадських організацій, університетів, медіа, дослідницьких центрів).

У своєму виступі, журналіст Крим. Реалії, Тарас Ібрагімов сказав, що через його журналістську діяльність в Криму, російська окупаційна влада заборонила йому в’їзд на півострів до 2054 року!

Також Тарас Ібрагімов розповів, що через відсутність незалежних ЗМІ, в Криму з’явився такий феномен, як громадянська журналістика.

«З початком репресій з боку російської ФСБ, проти переважно кримських татар, вони взяли в руки смартфони почали в прямому ефірі через соціальні мережі розповідати, як відбуваються незаконні обшуки, що відбувається в судах, які повністю підконтрольні спецслужбам, і як потім живуть часто багатодітні сім’ї без батьків. Громадянська журналістика в Криму — це одна з форм ненасильницької боротьби, яку ведуть кримські татари. Таким чином люди, які не мають професійного бекграунду з репортерської професії замінили собою самих же репортерів», — розповів Тарас Ібрагімов.

У своєму виступі, експерт організації КримSOS Анастасія Донець акцентувала увагу на переслідуванні незалежних ЗМІ в окупованому Росією Криму.

«Цивільні журналісти повідомляють із залів суду про політично мотивовані судові процеси, публікують відеозаписи обшуків і масових арештів, публікують інтерв’ю і статті про порушення прав людини в Криму. 9 з цих людей стали жертвами російського режиму. Їх звуть Наріман Мемедемінов, Сервер Мустафаєв, Ремзі Бекіров, Осман Арифметов, Рустем Шейхалієв, Руслан Сулейманов, Марлен (Сулейман) Асанов, Тимур Ібрагімов і Сейран Салієв. 8 з них засуджені до 20 років позбавлення волі за сфабрикованими звинуваченнями тільки тому, що є цивільними активістами, які не згодні з репресіями щодо кримськотатарського народу і хочуть розповісти світу про те, що відбувається в Криму», — сказала Анастасія Донець.

Доповіді українських представників були підтримані спікерами з Канади, Великобританії та кількох країн Євросоюзу, які заявили про засудження окупації Криму та подякували незалежним представникам громадянського суспільства за надання неупередженої інформації про ситуацію з правами людини на окупованому півострові.

На конференції виступили також «російські представники Криму», які обманним шляхом, від імені неіснуючих організацій, скористалися платформою SHDM для пропаганди державної точки зору на питання свободи слова в РФ і Криму. Вони заявили, що в Криму немає ніяких переслідувань кримських татар та етнічних українців, а також, що на півострові є свобода слова.

«Такі спікери можуть тільки шляхом обману та надання недостовірної інформації в анкеті учасника виступати на засіданнях ОБСЄ, називаючи себе представниками громадянського суспільства Криму. Можливість участі таких організацій в Конференції з людського виміру, безумовно, потрібно виключити, адже вони розмивають реальність в сфері виконання Росією своїх зобов’язань щодо захисту прав людини і намагаються легітимізувати окупацію Криму. Ми сподіваємося, що головуюча в цьому році Албанська делегація ОБСЄ надалі зробить все можливе для протидії шахрайській участі представників GoNGO (неурядові організації, контрольовані державою — ред.) і російських медіа, які незаконно діють в Криму і від імені громадянського суспільства Криму», — додала Анастасія Донець.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини