Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

На форумі ОБСЄ активісти розповіли про переслідування кримських татар в Криму

27 / 09 / 2016

На конференції ОБСЄ з людського виміру координатор громадської організаціі КримSOS Таміла Ташева виступила з доповіддю про становище кримських татар в Криму. У ній говорилося про переслідування корінного народу на окупованому півострові і, зокрема, про кримінальні справи, порушені проти політичних діячів і активістів.

“Після встановлення контролю Росія стала створювати умови для витіснення кримських татар з Криму. Так, з перших днів військового вторгнення почалися вбивства, насильницькі викрадення кримських татар і залякування населення… У квітні 2016 Меджліс кримськотатарського народу був визнаний екстремістською організацією. Лідерам кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву і Рефату Чубарову заборонений в’їзд на територію Криму, щодо двох заступників голови Меджлісу, які знаходяться в Криму, порушено кримінальні справи”, — повідомила Ташева.

Крім того, Ташева згадала про кримінальні справи проти кримських мусульман, викрадення і вбивство Решата Аметова і ряд інших насильницьких зникнень. Також про ситуацію в Криму говорив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

“Розпалювання нетерпимості, ворожнечі і ненависті в XXI столітті передує, а потім і супроводжує військові конфлікти, роблячи їх безмірно руйнівними і катастрофічними. Держава-агресор приділяє особливу увагу маніпулюванню свідомістю як власного населення, так і міжнародної спільноти з метою його дезінтеграції. Простіше кажучи, деякі держави, що у відкритій і цинічній формі здійснюють терор, насильство і збройне захоплення чужих територій, одночасно позиціонують себе на міжнародних майданчиках в якості миротворців”, — передає слова Чубарова QHA.

Російську сторону в питанні з Криму представляв заступник муфтія мусульман Криму Айдер Ісмаїлов. У своєму виступі про переслідування кримських татар і мусульман він нічого не повідомив.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини