Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

МЗС звинуватило Росію у посиленні тиску на політв'язня Генадія Афанасьєва

5 / 02 / 2016

У Міністерстві закордонних справ України заявили про посилення тиску на політичного в’язня, кримського активіста засудженого в Росії за «терроризм» Генадія Афанасьєва.

«Підтвердженням посилення тиску російської влади на Геннадія Афанасьєва став факт затримання 3 лютого 2016 року російського адвоката Ернеста Мезака, який захищає інтереси незаконно ув’язненого українця щодо відновлення його порушених у колонії прав», – йдеться у повідомленні прес-служби відомства.

У Міністерстві також вимагають від  російської сторони забезпечити дотримання прав  ув’язненого.

«Вимагаємо <...> негайно надати дозвіл консульським посадовим особам України відвідати ув’язненого українця та звільнити його як незаконно засудженого, а також припинити переслідування його захисників», – заявили у МЗС.

Геннадій Афанасьєв був визнаний винним в «тероризмі». 25 грудня 2014 року Афанасьєв був засуджений до 7 років в’язниці. 25 серпня 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону визнав «терористами» і засудив українського режисера Олега Сенцова до 20 років позбавлення волі, а кримського активіста Олександра Кольченко до 10 років в колонії строгого режиму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини