Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

МЗС закликає Європу посилити тиск на Росію, аби звільнити Умерова

26 / 08 / 2016

Міністерство закордонних справ звернулося із проханням до країн-партнерів закликати Росію припинити переслідування та звільнити заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова. Про це QirimInfo повідомив директор політичного департаменту МЗС Олексій Макеєв.

У свою чергу голова МЗС Павло Клімкін буде піднімати це питання на черговій зустрічі країн ОБСЄ 1 вересня у Німеччині.

«Акт каральної психіатрії проти Ільмі Умерова явно не бере до уваги Європейську конвенцію про запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню», – йдеться у повідомленні міністерства.

Нагадаємо, у травні 2016 Умеров був затриманий співробітниками ФСБ. Йому було пред’явлено звинувачення у закликах до порушення територіальної цілісності Росії і взято підписку про невиїзд.

11 серпня Умеров потрапив до лікарні з гіпертонічним кризом, швидка забрала заступника голови Меджлісу прямо із зали Київського районного суду, де розглядалося питання щодо примусової судово-психіатричної експертизи. Через кілька днів оперативники ФСБ забрали Умерова з лікарні та перевезли в психіатричну лікарню, де він знаходиться вже восьмий день поспіль.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини