Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

МЗС України засудило проведення військово-морського параду в Севастополі

29 / 07 / 2020

Про це повідомляє прес-служба МЗС України.

«Міністерство закордонних справ України розцінює проведення 26 липня 2020 року без узгодження з українською стороною так званого «військово-морського параду» підрозділів Чорноморського флоту Російської Федерації з нагоди Дня Військово-Морського Флоту Російської Федерації в тимчасово окупованому Російською Федерацією Севастополі як чергове порушення російською стороною норм міжнародного права, у т.ч., численних резолюцій Генеральної Асамблеї ООН, а також законодавства України», — йдеться  повідомленні.

В МЗС України також заявили, що цей парад — чергова ілюстрація свідомих кроків Росії з ескалації напруженості в українсько-російських відносинах.

«Україна засуджує протиправну демонстрацію Російською Федерацією своєї «військової міці», а також дії з подальшої мілітаризації тимчасово окупованих Російською Федерацією територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, що становить суттєву загрозу регіональній безпеці. Україна вимагає від Російської Федерації невідкладно  припинити міжнародно-протиправні діяння проти державного суверенітету і територіальної цілісності України та вжити вичерпних заходів з деокупації частини суверенної території України. Міністерству закордонних справ РФ передано відповідну ноту протесту», — заявили в МЗС України.

Також постійний представник України при ООН Сергій Кислиця у листі до генерального секретаря ООН проінформував його про незаконне проведення військово-морського параду в Севастополі.

Лист буде поширено як офіційний документ Генеральної асамблеї та Ради Безпеки ООН, повідомили у представництві України в ООН.

26 липня у Севастопольській бухті відбувся парад з нагоди Дня військово-морського флоту Росії. Після параду на площі Нахімова влаштували виставку озброєнь і агітували служити в російській армії.

Вибір редакції

Ще Новини