Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

МЗС України засудило обвинувальний вирок кримчанам у справі «Хізб ут-Тахрір»

8 / 09 / 2016

Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку з обвинувальним вироком російської влади щодо чотирьох громадян України. Відповідну заяву опубліковано на сайті відомства. 

“Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з рішенням Північно-Кавказького окружного військового суду від 7 вересня 2016 засудити громадян України, незаконно заарештованих на початку 2015 ФСБ РФ на окупованій території АР Крим за звинуваченням в організації діяльності терористичної організації, і ув’язнити Руслана Зайтуллаєва на 7 років, Ферата Сайфуллаєва, Рустема Ваітова і Нурі Примова на 5 років”, — йдеться в заяві.

Зовнішньополітичне відомство зазначає, що цей судовий процес є яскравим свідченням триваючих репресій російської окупаційної влади по відношенню до кримськотатарського народу. Судове рішення називається безпідставним, а ігнорування доказів непричетності кримчан до терористичної діяльності і порушення в ході слідства і судового процесу – доказом того, що українські громадяни стали політичними заручниками агресивної політики Росії проти України.

Українські дипломати рішуче засуджують організований російською владою “черговий судовий фарс” і вимагають від Російської Федерації негайного скасування вироку.

Нагадаємо, кримські мусульмани Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваітов і Юрій Примов, звинувачені в участі у діяльності терористичної організації “Хізб ут-Тахрір”, отримали по 5 років позбавлення волі в колонії загального режиму. Руслану Зейтуллаєву суд перекваліфікував частину 1 (організація осередку терористичної організації) статті 205 на частину 2 (участь у діяльності). У підсумку замість затребуваних прокурором 17 років Зейтуллаєв був засуджений до 7 років.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини