Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

МЗС України виступив із заявою про протиправні дії РФ щодо українських громадян

13 / 09 / 2016

Міністерство закордонних справ України висловило категоричний протест у зв’язку з неправомірними діями Російської Федерації по відношенню до громадян України, які незаконно утримуються як на території РФ, так і на окупованих українських територіях. Відповідна заява опубліковано на сайті відомства.

“Не дивлячись на численні наполегливі заклики української сторони і міжнародного співтовариства, незважаючи на взяті на себе міжнародні зобов’язання, російська влада і її окупаційні сили продовжують утримувати щонайменше 29 громадян України незаконно ув’язненими; в окупованому Криму десятки громадян України зазнають переслідувань, 16 громадян України вважаються зниклими безвісти, 115 українців знаходяться в заручниках на Донбасі”, — йдеться в заяві.

Українські дипломати зазначають, що захоплення, переслідування і застосування тортур до українських громадян стало для Москви звичайною практикою.

“Справи Олега Сенцова, Олександра Кольченко, Ільмі Умерова, Ахтема Чийгоза та багатьох інших красномовно свідчать про повернення Російської Федерації до політичних репресій і судилищ зразка ери сталінізму … Останнє рішення окупаційної російської влади про відхилення скарг захисту у справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, як і його попереднє утримання в психіатричній лікарні є яскравими ілюстраціями такої антигуманної політики “, – зазначає зовнішньополітичне відомство.

МЗС України закликає міжнародне співтовариство вжити всіх можливих видів правового і політичного тиску на Росію, з метою припинення нею тоталітарних методів придушення прав людини і свободи слова, а також звільнення всіх розміщених українських політв’язнів і заручників.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини