Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

МЗС України виступило проти проведення російських виборів у Криму

18 / 08 / 2016

Міністерство закордонних справ України направило у Виконком СНД ноту, в якій засудило наміри Росії поширити на територію анексованого Криму вибори до російської Держдуми, повідомляє “Дзеркало тижня”.

Відповідний документ був підготовлений міністерством у зв’язку із затвердженням голови Місії спостерігачів від СНД на виборах до Держдуми РФ. Наголошується, що такі дії держави-окупанта демонструють нехтування державним суверенітетом України, а також нормами та принципами міжнародного права. Зокрема – Статутом ООН, резолюцією ООН щодо територіальної цілісності України, Хельсинським завершальним актом Наради з безпеки та співробітництва в Європі (НБСЄ) 1975 року, Меморандумом про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1994 року, Договором про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією 1997 року, а також Угодою про створення Співдружності Незалежних Держав від 1991 року.

“В Україні наголошують, що результати цих псевдовиборів будуть нікчемними та такими, які не створять жодних правових наслідків, не будуть визнанні ані Україною, ані міжнародним співтовариством, що поставить під сумнів їх легітимність в цілому”, – вказується в повідомленні.

У відомстві заявили, що українська сторона виступає категорично проти відправки місії спостерігачів СНД на територію окупованого півострова.

“Будь-яка участь у цьому так званому спостереженні за виборчим фарсом буде розглядатися як недружній крок”, – підсумували в МЗС.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини