Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

МЗС України висловило протест у зв'язку з репресіями в Криму

29 / 12 / 2016

МЗС України 29 грудня висловило протест через затримання і порушення прав українців в Росії і на окупованих територіях.

“Міністерство закордонних справ України висловлює категоричний протест Російської Федерації в зв’язку з триваючими репресіями, незаконними затриманнями, обшуками й арештами, а також тортурами і жорстоким поводженням щодо громадян України. Незважаючи на численні заклики України та міжнародної спільноти з вимогою негайно звільнити незаконно утримуваних і засуджених український, російське керівництво продовжує ганебну практику використання громадян України як заручників своєї агресивної політики проти нашої держави … Хоча і в Україні повернулося шість полонених, їх кількість не зменшилася, а, навпаки, зросла: зараз нам відомо про політично вмотивоване утриманні на території держави-оккупанта не менше 17 українців. Ще більше наших співвітчизників безпідставно затримані і заарештовані на окупованому Кримському півострові”, — йдеться в заяві.

Відомство зазначає, що Росія систематично відмовляє українським консулам у відвідуванні українських політв’язнів. Крім того, дипломати заявляють про свідчення застосування тортур щодо громадян України, недозволених методів дізнання і психологічного тиску.

Українське зовнішньополітичне відомство неодноразово висловлювало протест у зв’язку з переслідуваннями за політичними мотивами громадян України в Росії і на окупованих територіях.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини